DİYARBAKIR HABERLERİ

AGİT Heyeti Diyarbakır’da

IHA
07.10.2015 - 12:32Son Güncelleme :

AVRUPA GÜVENLİK VE İŞBİRLİĞİ TEŞKİLATI (AGİT) SEÇİM GÖZLEM HEYETİ, DİYARBAKIR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ EŞ BAŞKANLARI GÜLTAN KIŞANAK VE FIRAT ANLI’YI ZİYARET ETTİ.

IHA

Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı (AGİT) Seçim Gözlem Heyeti, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanları Gültan Kışanak ve Fırat Anlı’yı ziyaret etti.
1 Kasım 2015’de yapılacak seçim sürecini gözlemlemek ve bulgularına ilişkin bir rapor hazırlamak için Diyarbakır’a gelen AGİT Seçim Gözlem Heyeti Başkan Yardımcısı Polyna Lemoz, Güvenlik Uzmanları Wayne Pilgrim, Ayhan Güler, Uzun Dönemli Gözlemciler Paaavo Juhani Pitkaenen ve Mats Melis, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanları Gültan Kışanak ve Fırat Anlı’yla görüştü.
Büyükşehir Belediyesi’ndeki görüşmede konuşan AGİT Seçim Heyeti Başkan Yardımcısı Polyna Lemoz, 10 ülkeden gelen 11 uzmanın oluşturduğu çekirdek ekiple Ankara’da görev yapacaklarını, 18 kişiden oluşan uzun dönemli gözlemci ekibin ise, ikişerli gruplar halinde Türkiye’nin farklı bölgelerinde görev yapmaya başlayacaklarını söyledi. İlk olarak seçimlerden önce gözlemlerini bir raporla kamuoyuyla paylaşacaklarını ve bu bilgilere internet üzerinden de ulaşılabileceğini dile getiren Lemoz, seçimlerden bir gün sonra da heyetin değerlendirmelerinin yer aldığı nihai raporun paylaşılacağını aktardı.
“HEYET ZOR BİR ALANDA ÇALIŞACAK”
Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı Fırat Anlı ise sıkıntılı bir dönemden geçildiğini belirterek, “Heyet seçimlerde zor bir alanda çalışacak. Ama şöyle bir avantajı da var. Sivil toplum kuruluşları, sendikalar, insan hakları kuruluşları ve kadın örgütlerinin çok güçlü olduğu bir coğrafya burası” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Diyarbakır haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Diyarbakır ilinden AGİT Heyeti Diyarbakır’da hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 07 Ekim 2015 tarihinde saat 12 32’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça AGİT Heyeti Diyarbakır’da haberi güncellenecektir.

DİYARBAKIR NAMAZ VAKİTLERİ

02 Mart 2018, Cuma
 • İmsak
  05:23
 • Guneş
  06:43
 • Öğle
  12:37
 • İkindi
  15:47
 • Akşam
  18:20
 • Yatsı
  19:35
Sayfa Başı