ANKARA HABERLERİ

Ağır tonaja sıkı takip

Hürriyet Haber
06.06.2013 - 00:00Son Güncelleme :

Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı, ağır tonajlı araçları sıkı takibe aldı.

Hürriyet Haber

Asfaltta bozulma ve yıpranmalara neden olan araç sürücüleri, aşırı yükleme yapmamaları konusunda uyarıldı. Zabıta Daire Başkanlığı tarafından Ankara mücavir alan sınırları içinde, hafriyat kamyonu, beton mikser araçlar, TIR ve ağır tonajlı araçlar denetlenerek, kurallara uymayan araçlara cezai işlem uygulanıyor.
Denetimlerin artarak devam ettiğini belirten Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanı Mehmet Ercan, hafriyat, mıcır kamyonları ile beton mikser, TIR ve ağır tonajlı araçların 24 saat denetlendiğini söyledi. Ağır tonajlı araçların asfaltta bozulma ve yıpranmalara neden olduğunu kaydeden Ercan, “Her aracın belli bir istiap hakkı var. Araçların bu sınırı aşmaması gerekiyor” dedi.

ÇAMURLU LASTİĞE CEZAİ İŞLEM

Kurallara uyulmasını isteyen Ercan, ağır tonajlı araçların çamurlu lastiklerinin de yolları kirletebildiğini belirterek, bu araçlara da cezai işlem yapıldığını söyledi. Denetimlerin artarak devam ettiğini ifade eden Ercan, şunları söyledi: “Kurallara uymayan araçlar hakkında cezai işlem uygulayarak, denetimlerimizi sürdürüyoruz. Zabıta Daire Başkanlığı Çevre Denetim Merkez Amirliği tarafından mayıs ayında içerisinde yapılan denetimlerde, kontrol edilen 547 araçtan, 383’ünün kurallara uyduğu görüldüğü, 90 adet araç sürücüsüne de ihtarda bulunuldu. 38 araca Durum Tespit İdari Yaptırım Tutanağı tanzim edilerek, Belediye Encümeni’ne sevk edildi. 36 adet araca toplam 11 bin 208 TL, 18 adet firma yetkilisine 45 bin 90 TL para cezası olmak üzere toplam 56 bin 298 TL peşin para cezası uygulandı.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Ağır tonaja sıkı takip hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 06 Haziran 2013 tarihinde saat 00 00’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Ağır tonaja sıkı takip haberi güncellenecektir.ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

13 Aralık 2017, Çarşamba
 • İmsak
  06:08
 • Guneş
  07:55
 • Öğle
  12:54
 • İkindi
  15:17
 • Akşam
  17:32
 • Yatsı
  19:07
Sayfa Başı