Ağır Roman yazarına tecavüz cezası 8 yıl 9 ay

25 Nisan 2000 - 00:00Son Güncelleme : 25 Nisan 2000 - 00:00

Spiker Alp Buğdaycı ile birlikte kız arkadaşı G.K'ya işkence yapıp tecavüz etmekten yargılanan 'Ağır Roman' kitabının yazarı Metin Kaçan 8 yıl 9 ay ağır hapis cezasına mahkûm oldu. Kaçan, müessir fiil suçundan da 5 ay ceza aldı. Alp Buğdaycı ise 4 yıl 2 ay'a mahkûm oldu. Yargıtay kararı onarsa Kaçan ve Buğdaycı cezaevine girecek.

‘AĞIR Roman'kitabının yazarıMetin Kaçanile spikerAlp Buğdaycı hakkında, uyuşturucu aldıktan sonra kız arkadaşlarıG.K.'ya işkence yapıp, tecavüz ettikleri iddiasıyla açılan dava 5 yıl sonra sonuçlandı. ÇevirmenG.K.'ya işkence yapıp, zorla ters ilişki kurmaktan yargılananKaçan8 yıl 9 ay ağır hapse çarptırıldı.Kaçan'a müessir fiil suçundan da 5 ay hapis cezası veren mahkeme, Alp Buğdaycı'yı da tecavüz suçundan 4 yıl 2 ay hapis cezasına çarptırdı.Alp Buğdaycı'yı veMetin Kaçan'ı dövdükleri iddia edilenG.K'nın ağabeyiOktay K. ile arkadaşlarıRecep Ercan veMehmet Kamil Günerise, delil yetersizliğinden beraat etti.

50 MİLYON KEFALETLE BIRAKILMIŞLARDI

Beyoğlu 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nde 5 yıldır devam eden ve basına kapalı olarak yapılan‘Ağır tecavüz'davasına tutuksuz sanıklarMetin Kaçan, Alp Buğdaycı, G.K'nın ağabeyiOktay K., Mehmet Kamil Güner veRecep Ercan katılmadı. G.K'nın avukatıCanan Arın ileAlp Buğdaycı'nın vekiliErgin Cinmen duruşmada hazır bulundu. Son sözleri sorulan sanık ve mağdur avukatı, ‘‘Eski savunmalarımızı tekrar ediyoruz’’dediler.

Mahkeme heyeti, ikinci celseden itibaren basına kapalı olarak yapılan davada, 8 ay tutuklu kaldıktan sonra 50 milyon lira kefaletle serbest bırakılan yazarMetin Kaçan'ı tecavüz suçundan 8 yıl 9 ay ağır hapis, müessir fiil suçundan da 5 ay hapis cezasına çarptırdı. Mahkeme sanıkAlp Buğdaycı'yı da tecavüz suçundan 4 yıl 2 ay ağır hapis cezasına çarptırdı.Kaçanve BuğdaycıYargıtay'ın kararı onaması halinde cezalarının geri kalan bölümünü çekmek üzere cezaevine girecekler.Rahşan TAŞ / İSTANBUL

Tecavüze uğrayan G.K. olay geceyi anlattı

Vahşice saldırdılar

Taksim Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde 4 gün tedavi görenG.K, gazetecilere başından geçenleri şöyle anlattı:

‘‘İkisi de çıldırmış gibiydi. Dövmeye başladılar. Sürekli yumruk atıyorlardı. Komutları hep Alpveriyordu. Metin'e kulağımdaki küpeleri koparmasını söyledi. Bir ara yorulur gibi oldular. Ben tam kurtuldum derken, ‘Hadi tecavüz edelim' dediler. İşte, ondan sonra yatak odasına sürüklendiğimi hatırlıyorum. Alpbeni aşağılamak ister gibi, ‘Bu kadında beş yıl boyunca ne buldun, beni heyecanlandırmıyor bile, bak tahrik bile olamıyorum' diyordu. Ama salonda orgazm sonrası sigalarını içmeyi de ihmal etmediler. O sigaralarını da benim üzerimde söndürdüler. Alp, birden, ‘Hadi öldürelim' deyince korktum. ‘Bu anlatır, öldürmek gerekir' diyordu Alp.Sonra bana anlatmayacağıma ve ikisi dışında hayatım boyunca kimseyle yatmayacağıma dair söz verdirdiler.

G.K, poliste verdiği ifadesinde işe şunları şöyledi:

BERGEN GİBİ OLACAK

‘‘Olay gecesi iki kız arkadaşımla birlikte Kemancı Bar'a gitmiştim. 5 yıl arkadaşlık ettiğim Metinile karşılaştım. Kendisiyle geçen yıl ayrılmıştık. Daha sonra arkadaşı Alp Buğdaycıyanımıza geldi. Ben Alp'i 18 gündür tanıyorum. Daha sonra hep birlikte geceyi geçirmek üzere Buğdaycı'nın Cihangir'deki evine gittik. Alp'in teklifini reddeden 2 arkadaşımı tekmeleyerek evden attılar. Ben alıkoyuldum, sonra da işkenceye tabi tutuldum ve tecavüze uğradım. ‘Sonun Bergen gibi olacak' diyordu. Geç saatlerde Kemancı Bar'dan çıkıp Alp'in evine gittik. Sonra da olanlar oldu.’’

Buğdaycı: Tecavüz etmedik

G.K'ya tecavüz etmediklerini söyleyen Alp Buğdaycı, şöyle ifade verdi: G.K, Metin ve iki kız arkadaşım o gece Cihangir'deki evime gittik. Kızlar gece 03.00'te evden ayrıldı. G, Metin'in kendisinden ayrılmak istediğini öğrenince kavga ettiler. G, 04.00’te evden ayrıldı. Ona kesinlikle tecavüz etmedik. Taksim Hastanesi'ne sabah 07.00 sıralarında gitmiş. Bu arada kimse ne olduğunu bilmiyor.

Kaçan: Bu bir komplo

Eski kız arkadaşı G.K’ya tecavüz etmediğini ileri süren ‘Ağır Roman’ kitabının yazarı Metin Kaçan ifadesinde olay gecesiyle ilgili olarak şunları söyledi: ‘‘Böyle bir şey kesinlikle yok. Zaten kız, benim 5 senelik kız arkadaşım olduğu için kendisiyle çok şeyler yaşadık. Şu olayın bütününe baktığınız zaman çok açık, bu bir komplo.’’

Etiketler:
Sayfa Başı
HaberlerSpor Toto Süper LigABDYangınfaciazeynel balcıdolarkur