Futbol Ağır Kartallar ihraç edildi
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Ağır Kartallar ihraç edildi

Beşiktaş camiasının önde gelen isimlerinin de aralarında yer aldığı 283 kişinin üyeliği düştü.

Siyah beyazlı kulübün tüzüğünde yer alan, “Divan Kurulu toplantılarına 3 defa mazeretsiz katılmayanların üyeliği düşer” maddesi nedeniyle çok sayıda Beşiktaşlı şok yaşadı. En ağır tepkiyi eski başkan Serdar Bilgili verdi.

BEŞİKTAŞ Divan Kurulu toplantısında çarpıcı bir açıklama yapıldı. Aralarında Rahmi Koç, Erdoğan Demirören, Yıldırım Demirören, Nevzat Demir ve Serdar Bilgili gibi isimlerin yer aldığı 283 kişi, divandan ihraç edildi. Buna gerekçe olarak da Beşiktaş tüzüğündeki, “Divan Kurulu toplantılarına 3 defa mazeretsiz katılmayanların üyeliği düşer” maddesi gösterildi.
Divan Kurulu Başkanı Yalçın Karadeniz, konuyla ilgili, “Beşiktaş’ın anayasası, tüzüğüdür. Bildiğiniz gibi 2013 yılında değişikliğe uğradı. 39-F maddesi gereğince, yeni madde ilave edildi. ‘Divan Kurulu toplantılarına 3 defa mazeretsiz katılmayanların üyeliği düşer’ denildi” ifadesini kullandı.

‘100-150 KİŞİ DAHA EKLENEBiLİR’

YALÇIN Karadeniz ayrıca, “Bu konuda itiraz etmeme rağmen, değişiklik kabul gördü. Biz divan başkanlık kurulu olarak, bu tüzüğü uygulamak durumundayız. Bir ömrün yarısı kadar tecrübe sahibi arkadaşlarımızın üyeliklerinin düşmesi, tabii ki beni üzüyor ama yapılacak bir şey yok. Bu çerçevede, 283 divan kurulu üyemiz maalesef üyelik hakkını kaybetmiştir” dedi.
Karadeniz sözlerini, “Bugünden sonra da, takip eden iki toplantıya mazeret bildirmeden katılım olmazsa, bu sayıya 100-150 kişi daha ilave olacaktır. Konuyla ilgili dikkat etmemiz gerek” şeklinde sonlandırdı.

SEBA HEP MAZERET BİLDİRİRDİ

HAYATA veda eden Beşiktaş Onursal Başkanı Süleyman Seba’nın bu tüzük değişkliği sonrası katılamadığı her toplantı için mazeretini bildirdiği öğrenildi. Tüzüğe bu maddenin konmasını sağlayan Atıf Keçeci, Hürriyet’e, “Tüzükteki bu madde değiştirilmek istenirse, ben karşı çıkmayacağım. Benim için gerekli mesaj gerekli kişilere ulaşmıştır” dedi.
Bu gelişmenin ardından eski başkanlardan Serdar Bilgili’nin, divan başkanı Yalçın Karadeniz’i arayarak, çok ağır ithamlarda bulunduğu öğrenildi. Bilgili’nin daha sonra başkan Fikret Orman’ı da arayıp durumu anlattığı ve Orman’dan, “Bu durumu düzelteceğim” sözünü aldığı ifade edildi.

Borç 595 milyon lira

BEŞİKTAŞ Divan Kurulu Toplantısı’nda siyah beyazlı kulübün borcunun 595 milyon 735 bin 796 lira olduğu açıklandı.
Denetleme Kurulu Başkanı Feyyaz Tuncel, Beşiktaş’ın 1 Nisan-30 Haziran 2014 itibarıyla borcunun net 595 milyon 735 bin 796 lira olduğunu söyledi.

FENER KANUN ÜSTÜ DEĞİL

E-BİLET ile ilgili eleştirilere yanıt veren Fikret Orman, “Passolig yetkilileriyle oturduk, pazarlık yaptık, menfaatimizi düzeltecek anlaşma yaptık. Fenerbahçe yapmadı. F.Bahçe kanun üstü bir kurum değildir. Bu uygulamayı yapmak zorundadır. Kanun bunu gerektiriyor” diye konuştu.

SEBA BARIŞ ÖDÜLÜ

BEŞİKTAŞ Başkanı Fikret Orman, vefat eden Süleyman Seba’nın herkesin gönlünde derin acı bıraktığını, Efsane Başkan için her yıl, ‘Süleyman Seba Barış Ödülü’ organizasyonu düzenlemeye başlayacaklarını söyledi.

En kısa sürede hayata geçecek

Ceylan InterContinental Otel’de gerçekleştirilen kulübün olağan divan kurulu toplantısında konuşan başkan Orman, “En kısa sürede ‘Süleyman Seba Barış Ödülü’ organizasyonu yapacağız ve bir heyet oluşturup bunu her sene vereceğiz. Seba’nın toplumsal barışla alakalı ve topluma verdiği barış mesajıyla ilgili bir ödül vereceğiz” diye konuştu.

Kartal’a Atiba şoku

ŞAMPİYONLAR Ligi play-off eleme turunda Arsenal ile karşılaşacak olan Beşiktaş, hazırlıklarını sürdürdü. Dünkü idmana, MR’ı çekilen ve sol üst adalesinde zar yırtığı tespit edilen Atiba Hutchinson katılmadı. Oyuncunun tedavisine başlandığı öğrenildi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle