ADANA HABERLERİ MERKEZ HABERLERİ

AGİAD, sektör temsilcilerini buluşturdu

DHA
14.11.2017 - 10:41Son Güncelleme :
DHA

ADANA,(DHA)- ADANA Genç İşadamları Derneği (AGİAD), ekonomi, üretim ve kalkınma hamlesi çerçevesinde inşaat sektörü temsilcileriyle tedarikçi üyelerini buluşturdu.
Üyeleri arasında dayanışma ve kaynaşma etkinliklerini sürdüren AGİAD, geleneksel hale gelen 'Sektörel Buluşma Toplantısı'nı bu kez inşaat sektörü temsilcileriyle tedarikçileri arasında gerçekleştirdi. Hatay Tadım Sofrası'nda düzenlenen toplantıya, AGİAD üye ve yöneticileriyle Adana iş dünyasının önemli isimleri ilgi gösterdi. Toplantıya katılanlar genel ve ikili görüşmelerle işbirliği anlaşmaları yaptı. AGİAD Başkanı Gülümsün Adalı Özelköse ve yönetim kurulu üyeleri, toplantıya katılanlarla yakından ilgilenip çeşitli konularda görüş alışverişinde bulunurken önerilerini de paylaştı.
'SEKTÖR BULUŞMALARINI ÖNEMSİYORUZ'
Üretim, kalkınma ve istihdam açısından oldukça yararlı bir toplantı gerçekleştirdiklerini anlatan AGİAD Başkanı Gülümsün Adalı Özelköse, üyeler arasında çok önemli bir işbirliği platformu oluşturduklarını kaydetti. AGİAD'ın Adana ve ülke ekonomisinin gelişimi için çaba gösterdiğini vurgulayan Özelköse, "AGİAD ailesinin bu tür buluşmalarını çok önemsiyoruz. Göreve geldiğimiz günden bu yana AGİAD'ı, ekonomi, üretim ve kalkınma üçgeni içinde sürekli çaba gösterilen bir merkez haline getirmeye çalıştık" dedi.
EKONOMİNİN LOKOMOTİFİ KONUŞULDU
Sektör buluşmalarının iş dünyası arasında heyecanla karşılandığını ve artık gelenekselleştiğini aktaran Özelköse, şöyle konuştu:
"Bu buluşmalarımızı da geleneksel hale getireceğimizi söylemiştik. İlkini sanayiciler ve tedarikçiler arasında gerçekleştirdiğimiz sektör buluşması oldukça verimli ve yararlı oldu. Şimdi inşaatçılar ve tedarikçiler arasında yaptık. Ülkemizde ve kentimizde inşaat sektörü için her zaman 'ekonominin lokomotifi' tanımı yapılır. Aynı durum hala geçerli. Son süreçte inşaat sektöründe kentsel dönüşüm çok öne çıkan bir konu haline geldi. Bu konuyu enine boyuna tartışıyoruz. Üyelerimiz arasındaki dayanışma ve kaynaşma etkinliklerinin yanı sıra oldukça yararlı bir toplantı oldu. Kendi ölçeğimizde üretimin artması, kazancın çoğalması, istihdamın sağlanması ve üyelerimizin birbirleriyle ilişkileri de gelişmeli. Bu tarz buluşmaları belirli aralıklarla sürdüreceğiz."

FOTOĞRAFLI

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Merkez haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Merkez haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde AGİAD, sektör temsilcilerini buluşturdu haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

ADANA NAMAZ VAKİTLERİ

28 Kasım 2018, Çarşamba
 • İmsak
  05:58
 • Guneş
  07:23
 • Öğle
  12:32
 • İkindi
  15:08
 • Akşam
  17:30
 • Yatsı
  18:49
Sayfa Başı