« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Age Hareide: Türkiye vitamin hapı gibi

Türkiye'nin mağlubiyetini futbolcularına soyunma odasında müjdeleyen Age Hareide, "Ne dersiniz? Ateşin üzerine benzin dökelim mi?" dedi.

Ünsal TURAN / OSLO - DHA
SON GÜNCELLEME

Türkiye'nin Yunanistan karşısında aldığı 1-0'lık yanilgi, Norveç'te bayram havası estirirken, teknik direktör Age Hareide ve oyuncular, Türkiye mağlubiyetinin kendilerine vitamin hapı gibi geldiğini söylediler.

Öte yandan Hareide'nin 89 yaşındaki annesinin Bosna Hersek maçından bir gün önce öldüğü ve tecrübeli teknik adamın bunu oyuncularından sakladığı ortaya çıktı. Annesi ölmesine rağmen, oyuncularının moralini bozmamak için maç programına devam eden Hereide'nin maç arasında soyunma odasına giderek, oyuncularına Türkiye mağlubiyetini müjdeleyerek "Ne dersiniz? Ateşin üzerine benzin dökelim mi?" dediği öğrenildi.

Norveç Milli Takımı'nın as oyuncusu John Arne Rise, Hareide'nin soyunma odasındaki konuşmasının ve Türkiye'nin mağlubiyetinin kendilerine veitamin hapı gibi geldiğini belirterek, "Haredi'nin konuşması bizi ateşledi. Çok iyi bir oyun sergilememiş olmamıza rağmen galibiyet aldık. Şimdi Türkiye'ye karşı daha iyi bir oyun sergileyerek mutlaka bir galibiyet almamız gerekir"dedi. Teknik Direktör Hareide, Türkiye karşısında alınacak bir beraberliğin de kendilerine yeteceğini belirterek "Yunanistan bize yardım eli uzattı. 17 Kasım'da Avrupa Şampiyonluğuna katılmış olabiliriz. Bizim için güzel bir gün oldu. Kendi sahamızda Türkiye'ye karşı daha iyi oynayıp kazanmamız gerekir. Bizim Bosna karşısında aldığımız galibiyet, Türkiye'nin mağlubiyeti, Annemin ölümüyle duyduğum acıyı hafifletti. Annem bir gün önce ölmüştü ama oyuncularıma belli etmemek için programımda değişiklik yapmadım"dedi.

NORVEÇ BASINI

Aften Posten Gazetesi
"Hareide bize 'ateşe benzin dökelim mi?' diye sordu", "Yunanistan Norveç'e hediye paketi sundu", " Şimdi daha güçlü olmalıyız " başlıklarıyla verdiği haberde, Türkiye'nin Yunanistan karşısındaki başarısızlığına dikkat çekilerek, Norveç'te Türkiye karşısında mutlaka bir galibiyet alınacağını yazdı. Gazete ayrıca, Hareide'nin Bosna maçı arasında soyunma odasına giderek oyluncularına Türkiye'nin mağlubiyetini müjdeleyerek ateşlediğini yazdı "

V.G Gazetesi:

"Acısını futbolun dışında tuttu", Hareide ve oyuncuları Yunanistan'dan yardım gördü", "Gençlerin rüyası gerçekleşti" manşetleri altında, Hareide'nin annesinin ölümünü oyunculardan saklayarak acısını futbolun dışında tuttuğunu ve oyuncularına moral verdiğini yazdı.

Dagbladet gazetesi:

"Hareide oyuncularını maç arasında ateşledi", "Avrupa şampiyonluğuna gideceğiz. Bunun mutluluğunu yaşıyoruz", "Carew Türkiye karşısında oynayacak, Norveç'in Türkiye'yi yenecek kapasitesi var" manşetleri altında, Türkiye'ye karşı Norveç'te mutlaka galibiyet alınması gerektiğini Hareide'nin oyuncularına şimdiden buna inandırdığını yazdı.


Bunları da Beğenebilirsiniz