KAYSERİ HABERLERİ

AGD Kayseri Şubesi Çin’i Protesto Ederek Doğu Türkistan İçin Dua Etti

IHA
01 Temmuz 2015 - 14:18Son Güncelleme : 01 Temmuz 2015 - 14:19

AGD, DOĞU TÜRKİSTAN

IHA

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Kayseri Şubesi üyeleri Doğu Türkistan’da katliam yapan Çin’i protesto ederek Doğu Türkistanlılar için dua etti.
Cumhuriyet Meydanı’nda toplanan AGD Kayseri Şubesi üyeleri, Doğu Türkistan’daki Müslümanlara karşı katliam yapan Çin’i protesto etti. Grup adına açıklama yapan AGD Kayseri Şube Başkan Yardımcısı Av. Baki Coşkun, vatandaşları İslam ümmeti üzerine oynanan oyunlara karşı duyarlı olmaya davet ederek, ”Ramazan ayının manevi havasımda oruçlu olduğumuz, kardeşliği, paylaşmayı, merhameti daha çok hissettiğimiz bu günlerde Doğu Türkistan’ı kana bulayan bir katliam yaşanmaktadır. Doğu Türkistanlı Müslümanlara karşı aralıksız bir zulüm, baskı uygulanmakta; ata yurdumuzda camiler kapanmakta, oruç tutanlar ölümle cezalandırılmakta, bayramlar yasaklanmakta, nüfus yapısıyla oynanarak kadın, erkek, yaşlı, çocuk demeden kundaktaki bebeklere varıncaya kadar tüyler ürpertici şekilde soykırım yapılmaktadır. Irkçı, faşist, işgalci Çin yönetimi evrensel insan hakları, çocuk hakları, vatandaşlık hakları gibi birçok temel hak ve özgürlükleri hiçe sayarak dünyanın gözü önünde bu vahşeti işleme cüretini göstermektedir. İçinde yaşadığımız bu mübarek zaman diliminde ülkemizde bu vahim olay ve Doğu Türkistan’da yüreklerimizi parçalayan bu tablo, Suriye’de yaşanan süreç, İslam ülkelerinin bir ve bütün olarak oluşturacakları bir İslam Birliği’nin eksikliğinin nelere mal olduğunu bir kez daha göstermiştir” dedi.
Yapılan açıklamanın ardından Doğu Türkistan için gözyaşları içinde hep birlikte dua edildi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kayseri haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kayseri ilinden AGD Kayseri Şubesi Çin’i Protesto Ederek Doğu Türkistan İçin Dua Etti hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 01 Temmuz 2015 tarihinde saat 14 18’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça AGD Kayseri Şubesi Çin’i Protesto Ederek Doğu Türkistan İçin Dua Etti haberi güncellenecektir.

  KAYSERİ NAMAZ VAKİTLERİ
  23 Ağustos 2017, Çarşamba
  • İmsak
   04:06
  • Guneş
   05:52
  • Öğle
   12:51
  • İkindi
   16:35
  • Akşam
   19:30
  • Yatsı
   21:02
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı