KAYSERİ HABERLERİ

AGD Kayseri Şube Başkanı Vacit Kip:

IHA
01.10.2015 - 12:52Son Güncelleme : 01.10.2015 - 12:53

ANADOLU GENÇLİK DERNEĞİ BAŞKANI VACİT KİP

IHA

Anadolu Gençlik Derneği Kayseri Şube Başkanı Vacit Kip, "Yeni başlayan bu eğitim öğretim yılımızın bir milletin asıl gücü olan imanlı inançlı üretken dirayetli evlatlar yetişmesine vesile olmasını diliyorum" dedi.
Anadolu Gençlik Derneği Kayseri Şube Başkanı Vacit Kip, "Geçtiğimiz pazartesi günü başlayan 2015-2016 eğitim öğretim yılının tüm öğrencilerimize, öğretmenlerimize ve velilerimize hayırlı olmasını temenni ediyoruz. Anadolu Gençlik Derneği olarak kaliteli bir eğitim öğretim sisteminin, düşünen,üreten, çalışan, feraseti açık inançlı, ahlaklı ve dinamik bir gençlik yetiştirme konusunda birinci derecede öneme haiz bir konu olduğunun idrakı içindeyiz. Bu vasıflara sahip bir gençlik yetiştirmeyi başarabilen toplumlar maddi ve manevi kalkınma konusunda geleceğe daha ümitle bakabilmekte ve emin adımlar atabilmektedir" ifadesinde bulundu.
Vacit Kip, "Ancak bu yeni eğitim ve öğretim dönemi, bazı okullarda tabletlerin dağıtılması, ders kitaplarının ücretsiz verilmesi, yeni ve modern dersliklerin oluşturulması v.s gibi bir takım güzelliklerin yanı sıra yıllardan beri biriken sorunla birlikte başlamıştır. Bu sorunların en başında eğitim sistemimizin adı gibi bir türlü millileştirilememesi gelmektedir. Maalesef günümüz gençliği maddiyatı hep ön planda tutan kendi milli ve manevi değerlerinden yoksun, batı değerlerini her şeyden üstün tutan bir zihniyete sahip olarak yetiştirilmektedir. Bu şekilde materyalist ve menfaat odaklı düşünen bir gençlikten Topluma dinine inancına ve ülkesine olumlu katkılar yapmasını beklemek abesle iştigaldir. Her türlü modern bilimlerin aktarılması gereken okullarımızın önce ahlak ve maneviyat düsturunu ön plana koyan ilim irfan yuvaları olması derneğimizin en temel amaçlarından birisidir.
Bununla birlikte diğer bir takım sorunlar hem öğrencilerimizi hem öğretmenlerimizi hemde evlatlarını büyük umutlarla okullara gönderen velilerimizi zor durumda bırakmaktadır. Öncelikle sistemde yapılan sürekli değişiklikler ve belirsizliklerle sistemin yapboz tahtasına dönüştürülmesi özellikle velilerimizin kafasını önemli ölçüde karıştırmaktadır, bunun yanı sıra öğretmen açıkları, atanamayan öğretmenler, yetersiz kalabalık derslikler gibi temel sorunlar hala çözülmeyi beklemektedir" dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kayseri haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kayseri ilinden AGD Kayseri Şube Başkanı Vacit Kip: hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 01 Ekim 2015 tarihinde saat 12 52’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça AGD Kayseri Şube Başkanı Vacit Kip: haberi güncellenecektir.

  KAYSERİ NAMAZ VAKİTLERİ
  23 Eylül 2017, Cumartesi
  • İmsak
   04:41
  • Guneş
   06:19
  • Öğle
   12:41
  • İkindi
   16:07
  • Akşam
   18:43
  • Yatsı
   20:08
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı