ADIYAMAN HABERLERİ

AGD’den Metin Yüksel Açıklaması

IHA
25.02.2015 - 17:59Son Güncelleme :

ANADOLU GENÇLİK DERNEĞİ (AGD) ADIYAMAN ŞUBE BAŞKANI BEDRETTİN BEYAZKAYA, 36 YIL ÖNCE ÖLDÜRÜLEN METİN YÜKSEL İLE İLGİLİ AÇIKLAMADA BULUNDU.

IHA

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Adıyaman Şube Başkanı Bedrettin Beyazkaya, 36 yıl önce öldürülen Metin Yüksel ile ilgili açıklamada bulundu.
AGD Şube Başkanı Bedrettin Beyazkaya, Metin Yüksel’in İslami mücadelenin mihenk taşı olduğunu kaydederek, “Anadolu coğrafyası pek çok şehidin aziz kanlarıyla sulanmış destansı mücadelelerine tanıklık etmiştir. Son 100 yıl içerisinde bu topraklar eşi benzerine az rastlanır zulümlere sahne olmuş; pek çok Müslüman zalimlerin ve hainlerin eliyle şehadet şerbetini içmiştir. Şehitler Rabbimizin Kitab-ı Kerim’inde de buyurduğu gibi özel insanlardır, seçilmişlerdir. Her bir şehit yaşadığı dönemde görevini ifa etmiş ve Rabbine zamanın tanığı olarak geri dönmüştür. Her biri gökyüzünde parlayan yıldızlar gibi olan bu şehitlerimizden birisi de Metin Yüksel’dir. Metin Yüksel yaşadığı dönemde kısacık hayatına ünü sınırları aşan büyük bir mücadeleyi sığdırmış, Türkiye Müslümanlarının İslam’ın özüne dönüş mücadelesinde çok önemli bir rol oynamıştır. Cumhuriyetin kuruluşundan hemen sonra Anadolu insanı İslam’dan, İslami değerlerden uzaklaştırılmaya çalışılmış, emperyalistlerin maşası durumundaki güçler İslam’a dair ne varsa yok etmek istemişlerdir. Harf devrimi, kılık kıyafet devrimi, İstiklal Mahkemeleri vs. neticesinde Anadolu Müslümanlığı görülmemiş bir zulmün, tuğyanın, şirkin baskısına maruz bırakılmıştı. Pek çok masum çeşitli sebepler bahane edilerek idam sehpalarında ya da kurşunlanarak katledilmişlerdi. Şeyh Sait, İskilipli Atıf Hoca, Erbilli Esat Efendi ve daha niceleri. Anadolu Müslümanlığı susturulmuş, sindirilmiş bir duruma düşmüştü. Metin Yüksel mücadeleci kimliğinin yanı sıra son derece merhamet ve şefkat dolu bir yüreğe sahipti. Öyle ki yoksul, özürlü ve hasta insanlara karşı özel ilgi gösterir, asla kimseyi küçümsemezdi. Onu tanıyan arkadaşları cebindeki tüm parasını yoksul insanlara dağıttığına defalarca şahit olmuştu. Sonuç olarak Metin Yüksel şahadet tacını giymeyi herkesten daha fazla hak etmiş, ‘Şehadet bir çağrıdır tüm nesillere ve çağlara’ mesajını bırakarak Rabbine geri dönmüştür. Bugün onun mücadele anlayışına dünden daha çok ihtiyacımız var. Tüm bu özelliklerinden dolayı Metin Yüksel, Türkiye İslami direnişinin ve direnişçilerinin öncüsü ve öğretmenidir” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Adıyaman haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Adıyaman ilinden AGD’den Metin Yüksel Açıklaması hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 25 Şubat 2015 tarihinde saat 17 59’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça AGD’den Metin Yüksel Açıklaması haberi güncellenecektir.

  ADIYAMAN NAMAZ VAKİTLERİ
  19 Kasım 2017, Pazar
  • İmsak
   05:24
  • Guneş
   07:04
  • Öğle
   12:23
  • İkindi
   15:04
  • Akşam
   17:21
  • Yatsı
   18:50
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı