Dünya Haberleri

DÜNYA

  Ağca'nın Papa ile görüşme talebine yanıt yok

  A.A.
  10.05.2010 - 17:16 | Son Güncelleme: 10.05.2010 - 17:16

  Papa 2. Jean Paul'e suikast girişiminden dolayı hapis yatan Mehmet Ali Ağca, Roma Katolik Kilisesi lideri Papa 16. Benediktus ile Portekiz ziyareti sırasında görüşme talebine yanıt alamadı.

  Ağca'nın avukatı Hacı Ali Özhan, Portekiz'deki basın organlarından Tsf-Radio Journal'e yaptığı açıklamada, müvekkiline Papadan randevu talebi umuduyla Portekiz Cumhurbaşkanı Anibbal Cavaco Silva ve Başbakan Jose Socrates'e ilettikleri mektuba herhangi bir yanıt alamadıklarını belirtti.

  Türk vatandaşlarının Portekiz'e ancak vizeyle girebildiklerini anımsatan Tsf-Radio Journal, Ağca'nın ülkeye giriş yapıp yapmadığı konusunda İçişleri ve Dışişleri bakanlığından herhangi bir bilgi edinilemediğini de kaydetti.

  Papa 16. Benediktus, yarın başlayacak Portekiz ziyareti çerçevesinde, Çarşamba ve Perşembe günleri Fatima'da, Cuma günü ise Porto kentinde bulunacak.

  Avukat Özhan, bundan bir süre önce yaptığı açıklamada Papanın ziyareti sırasında Ağca'nın da Portekiz'de olacağını ileri sürerek, müvekkilinin Papa ile görüşmek istediğini söylemişti.

  Özhan, Papadan randevu umuduyla Portekiz yetkililerine gönderdikleri mektubun bir örneğini, Vatikan Devlet Sekreteri (Başbakan) Kardinal Tarcisio Bertone'ye, Azizlik Davalarını İnceleme Kurulu Eski Başkanı Portekizli Kardinal José Saraiva Martins'e ve Ankara'daki Vatikan Büyükelçiliğine ilettiklerini belirtmişti.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı