IĞDIR HABERLERİ

Ağayev En Başarılı Diasporacı Seçildi

IHA
20 Temmuz 2015 - 15:39Son Güncelleme : 20 Temmuz 2015 - 15:40

ASİMDER BİNASINDAN YAPILAN BASIN AÇIKLAMASIAN AĞEYEV EN BAŞARILI DİASPORACI SEÇİLDİ

IHA

Türkiye’deki sivil toplum kuruluşları ve siyasi kuruluşlar, yapmış olduğu çalışmalardan dolayı Azerbaycan Beynelxalq Diaspor Merkezi (BDM) Genel Başkanı İsmayıl Ağayev’i en başarılı diasporacı seçti.
Uluslararası Asılsız Ermeni İddialarıyla Mücadele Derneği’nde (ASİMDER) STK’lar adına açıklama yapan ASİMDER Genel Başkanı Göksel Gülbey, kendilerinin yıllardır Türkiye’de sözde Ermeni soykırımı ve Azerbaycan-Türkiye kültürünün tanıtımı ile ilişkilerinin geliştirilmesi konusunda çalışmalar yapmakta olduklarını, yapmış oldukları bu çalışmalarda en çok fayda ve destek olan Azerbaycan BDM Başkanı İsmayıl Ağayev olduğunu söyledi. Gülbey, “Bu kapsamda Azerbaycan BDM Başkanı İsmayıl Ağayev’i en başarılı diasporacı ve kültür elçisi olarak seçtik. Kurmuş olduğumuz komisyonun 5 aday üzerinde yaptığı araştırma ve incelemede Ağayev isminin öne çıktığı ve tespit komisyonumuzun vermiş olduğu karar sonucunda BDM Genel Başkanı İsmayıl Ağayev seçilmiştir. Sözde Ermeni soykırımının 100. yılının geçmesi her şeyin bittiği veya bu konunun sona erdiği manasına gelmemelidir. Bir ata sözünü hatırlatmak isterim, ‘su uyur düşman uyumaz.’ Onun için bu meselenin üzerine gidilmeli. Türkiye-Azerbaycan ve diğer Müslüman ülkeler bir birliktelik yapmalılar. Bu Haçlı zihniyetine karşı 10 STK ve siyasi kuruluşun ortak kararı ile çalışmaları ödüllendirilen BDM Genel Başkanı İsmayıl Ağayev’i ve teşkilatını tebrik ediyorum. Ödülü de 21 Temmuz’da Azerbaycan başkenti Bakü’de kendisine taktim edecektir” diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Iğdır haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Iğdır ilinden Ağayev En Başarılı Diasporacı Seçildi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 20 Temmuz 2015 tarihinde saat 15 39’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Ağayev En Başarılı Diasporacı Seçildi haberi güncellenecektir.

IĞDIR İLÇELERİ
  IĞDIR NAMAZ VAKİTLERİ
  18 Ağustos 2017, Cuma
  • İmsak
   03:20
  • Guneş
   05:11
  • Öğle
   12:19
  • İkindi
   16:06
  • Akşam
   19:05
  • Yatsı
   20:41
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı