« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Agassi hala formda

Tenisin efsanevi isimlerinden Andre Agassi, bugün Tayvan’da oynanan ve 9500 kişinin izlediği maçta Marat Safin’i 2-6/7-6(9-7) ve 13-11’lik setlerle yendi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Agassi maçtan sonra, 1986 ve 1988 yıllarındaki ziyaretlerinin ardından Tayvan’a tekrar gelmenin kendisi için bir onur olduğunu ve Safin ile oynamanın çok keyif verdiğini söyledi. Agassi’den 10 yaş genç olan Safin, geçtiğimiz yıl 29 yaşında emekli olmuştu.

Gecenin olayı ise Agassi’nin raketini top toplayıcı çocuklara verip sırayla Safin ile oynamalarını sağlamasıydı. Kariyerinde sekiz kez grand slam zaferine ulaşan raket bu sırada top toplayıcılık görevini üstlendi.

Agassi-Safin karşılaşmasından önce gecenin ilk maçında Tayvanlıların gururu dünya 35 numarası Lu Yen-hsun, sıralamada 10. olan Mikail Youzhny’i 7-5 ve 7-6(7-5)’lık setlerle yendi.

Agassi, Youzhny, Safin ve Lu Yen-hsun’un yanı sıra Tayvanlı Wang Yeu-tzuoo’nun da katıldığı “Efsanelerin Yükselişi” adlı gösteri maçları serisinin ikinci ayağı 8 Ocak’ta Kaohsiung şehrinde oynanacak.


Bunları da Beğenebilirsiniz