Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Ağar: Türkiye AKP'nin kötü yönetimi altında

  ANKARA (A.A)
  06.08.2006 - 15:41 | Son Güncelleme:

  DYP Genel Başkanı Mehmet Ağar, ”Türkiye'nin son on yıldır en önemli açmazı, önce zayıf koalisyonların, sonra ise hiçbir hazırlığı, öngörüsü, vizyonu olmayan AKP iktidarının kötü yönetimi altında olmasıdır” dedi.

  Ağar, yaptığı yazılı açıklamada, Türkiye'nin geçmişte olduğu gibi bugün de sorunlarının çözüm adresinin merkez sağ olduğunu ifade ederek, “Merkez sağ, ne yapacağı belli olan, bugün ak dediğine yarın kara demeyen, gücünü, iradesini milletten alan tarihsel bir oluşumdur” dedi.

  Merkez sağın Türkiye demokrasisiyle yaşıt olduğunu, özgürlüklerden ekonomik kalkınmaya, yollardan fabrikalara, barajlara, tarımdan sanayiye her alana mührünü vurduğunu, ülkeyi modern dünya ile bütünleştirdiğini belirten Ağar, şunları kaydetti:

  “Merkez sağ, asırlardan bu yana süzüle süzüle gelen milli değerlerimize sahip bir çizgi olarak bunları siyasetinin merkezine yerleştirmiştir. Merkez sağın ne Avrupalı dostlarımıza modernliğin, ne de milletimize moral değerlerimizin takipçisi olduğunu ispat etmeye ihtiyacı vardır.  Hedefimiz, ülkemizin Avrupa'nın en gelişmiş ülkeleriyle rekabet edebilecek ekonomik alt yapıya, bilgi ve birikime sahip olmasını sağlamak, aynı zamanda bu toprakların her tür değerini muhafaza etmek, dünyaya tanıtmaktır. Türkiye'nin son on yıldır en önemli açmazı, önce zayıf koalisyonların, sonra ise hiçbir hazırlığı, öngörüsü, vizyonu olmayan AKP iktidarının kötü yönetimi altında olmasıdır.
  On yıldır siyaset, topluma mihmandarlık etme, şartları oluşturma, ülkeyi bir dünya ülkesi yapma işlevini yerine getirememiştir. Terör sorunundan tutun dış politikaya, işsizlik ve yoksulluktan genel ekonomik dengelere kadar her alanda on yıldır yıkım yaşanmaktadır.”

  Ağar, Türkiye'nin bugün, 2001 kriz şartlarının tüm unsurlarını barındırdığını savunarak, Türkiye'nin büyük hedeflere koşmak için kaynaklarının, kadrolarının, inancı ve imanının bulunduğunu, önemli olanın kararlı bir siyasi irade ile milletin azim ve iradesinin birleşmesi ve Türkiye'ye herkese parmak ısırtacak şekilde çağ atlatmak olduğunu belirtti.
  Merkez sağın yegane adresinin DYP olduğunu ifade eden Ağar, ”Yapılacak ilk seçimlerle birlikte merkez sağın iktidarı Türkiye'nin de küreselleşen dünyadaki iktidarına yol verecektir” dedi.

  Etiketler: son dakika
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı