Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Ağar: İktidar iyi de muhalefet kötü mü

  Hürriyet Haber
  19.07.2007 - 00:00 | Son Güncelleme:

  DP Genel Başkanı Mehmet Ağar, Başbakan Erdoğan’ın "iktidara gelemezse siyaseti bırakacağı" yönündeki açıklamaları için "(Ben muhalefete geçersem ayrılırım) diyor, tutan yok elinden kardeşim, milleti tehdit mi ediyorsun? İktidara getirirken iyi de muhalefete getirirken kötü mü?" değerlendirmesinde bulundu.

  Partisince Balıkesir’in Kuvayi Milliye Meydanı’nda düzenlenen miting alanında DP bayraklarının yanı sıra Anavatan bayraklarını da gören Ağar, "Anavatanlı kardeşlerimiz hoşgeldiniz sefa getirdiniz. Zaman dardı erken seçime gidildi, ama kardeşlerimiz olan Anavatan Partisi’nin her teşkilatıyla fiilen birleştik. Allah nasip ederse seçimden sonra tek partiyiz" diye konuştu. Türkiye’nin yeni bir döneme girdiğini vurgulayan Ağar, meydanlarda çiftçiye, köylüye, esnafa söyleyecek sözü bulunmayanların, terör konusunda da söyleyecekleri bir şeyler olmadığını belirtti. Türkiye’deki hiçbir caminin musalla taşına şehit cenazesi gelmemesini sağlayacaklarını söyleyen Ağar, "Terörün kökününü kazıyacaklarını" diye konuştu.

  DEMİRBAŞ ANA MUHALEFET

  CHP’yi de eleştiren Ağar, "Bunların ana muhalefet anlayışı, demirbaş ana muhalefet anlayışıdır. ’Seçimlerde cumhuriyet kazanacak’ diyorlar. Ben de diyorum ki seçime cumhuriyet girmiyor, Halk Partisi giriyor. Cumhuriyet, 1923’te oylandı ve ebediyete kadar Türkiye’nin rejimi ve adı, Türkiye Cumhuriyeti diye kabul edildi. Cumhuriyet, bütün vatandaşlarını hür ve eşit olarak bağrına basan bir cumhuriyettir" diye konuştu.
  /images/100/0x0/55eace33f018fbb8f897d4b0
  Şeyhin hediyesi

  DP
  Genel Başkanı Mehmet Ağar ve eşi Emel Ağar Balıkesir mitingi öncesinde Bornova seçim bürosunda gazetecilerin sorularını yanıtladı. Ağar çiftine Karşıyaka çarşısını gezerken ise limonata ikram edildi. Gazetecilerin kolundaki saatin markasını sorması üzerine Ağar, "1981’de İstanbul’da Asayiş Şube Müdürü iken Birleşik Arap Emirlikleri kurucu emiri Şeyh Zayed’in hediye ettiği bir Rolex marka saat var. Şu an kolumda o hediye saat var" dedi.
  Etiketler: son dakika
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı