Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Ağar: Bu gidişat hükümeti tasfiyeye götürür

  A.A.
  01.02.2006 - 14:16 | Son Güncelleme:

  DYP Genel Başkanı Mehmet Ağar, siyasetin kirli unsurlarının diliyle konuşmanın her zaman tasfiye getirdiğini bildirdi.

  DYP Genel Başkanı Mehmet Ağar, siyasetin kirli unsurlarının diliyle konuşmanın her zaman tasfiye getirdiğini bildirdi. Ağar, “şaibeler olmasın diye iktidar olanlar bu şaibelerin daha ağırıyla Türkiye'ye karşı karşıya bırakmıştır” dedi.
  Ağar, Tüketiciler Birliği Genel Başkanı Bülent Deniz ve beraberindekileri kabul etti.

  Mehmet Ağar, 'kredi kartı faciasına' sebep olarak, vatandaşın çarkının kredi kartı ile dönmesini gösterdi ve bu sebeple intihar edenleri Türkiye'nin kılını kıpırdatmadan izleyemeyeceğini bildirdi.Vatandaşın zor koşullar altında ve düşük ücretle yaşamını sürdürdüğünü belirten Ağar, milletin sandıkta hesap soracağını ifade etti.

  Tüketiciler Birliği Genel Başkanı Bülent Deniz ise kredi kartı borçlarının yeniden yapılandırılması için kampanya başlattıklarını belirterek, DYP Genel Başkanı Mehmet Ağar'dan da destek istediklerini bildirdi. Ağar, kampanya için imza da attı.

  MALVARLIĞI TARTIŞMALARI

  Mehmet Ağar, “Başbakan Erdoğan'ın, malvarlığı ile ilgili açıklamalarını nasıl değerlendiriyorsunuz” sorusu üzerine, “Açıklama olmadı ki değerlendirelim” diye konuştu. Ağar, şunları söyledi: “Temel mesele şudur; siyasetin kirli unsurlarının diliyle konuşmak hep tasfiye getirmiştir. Türkiye bir daha bu bataklıklarda boğulmamalıdır. Şeffaflık ve açıklık hepimizin temel, vazgeçilmez bakış açısı olmalıdır.

  Başbakan ve hükümet üyeleri ile parti başkanları başta olmak üzere siyaset bu girdaptan kendini çıkarmalıdır. Millet nezdinde her şey açık ve şeffaf olmalıdır.
  Hükümet, 2002 seçimlerinin sonuçlarını hala okuyamamıştır. Bu iktidarı iktidar yapan, 2002 seçimlerinde milletin verdiği yegane mesaj; siyasetteki şaibelerin olmaması mesajıdır, bu şaibeler olmasın diye iktidar olanlar bu şaibelerin daha ağırıyla Türkiye'ye karşı karşıya bırakmıştır.”
  Siyasetin, yetim hakkı için olduğunu vurgulayan Ağar, millet adına millet vicdanı adına yetim hakkına sahip çıkılması gerektiğini söyledi. Ağar, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın “malvarlığı konusunda topu taca attığını” savundu.

  GALATAPORT İHALESİ

  Mehmet Ağar, Galataport ihalesinin iptalini nasıl değerlendirdiği şeklindeki soruyu yanıtlarken de, ihalenin vicdanları rahatsız ettiğini ve bugün itibarıyla artık hükümsüz kalmasından dolayı memnun olduğunu ifade etti.
  Ağar, şöyle konuştu:
  “Vicdanları öylesine rahatsız eden söylentiler vardı ki hükümetin içerisindeki bakanları bile gönülden rıza göstermemiştir bu ihalenin bu şekilde yapılmış ve tamamlanmış olmasına. Nitekim yargı kararıyla ve hükümetteki bir bakanlık kararıyla vicdanları rahatsız eden bu ihale bugün itibarıyla hükümsüz hale gelmiştir.

  Sadece bununla da kalmamıştır, diğer başka ihaleler üzerindeki şaibe bulutlarının eksik olmadığını söylemek lazım. Bu tür şaibeler bu tür söylentiler bu tür sonuçlar olmasın diye iktidara gelenlerin, iktidara geldikten kısa bir zaman içerisinde aynı şartlar içinde boğulmaları milletimizin yüksek takdiri içerisindedir. Türkiye'nin kıt kaynakları, yetim hakları hiç kimsenin keyfi kararları ile dağıtılamaz.”

  Ağar, dokunulmazlıkların kaldırılması ile ilgili bir soruyu yanıtlarken de hükümetin TBMM'de sayısal çoğunluğu olduğunu anımsatarak, isterse dokunulmazlıkları kaldırılabileceğini söyledi. DYP Genel Başkanı Ağar, “Ezilen milyonların hükümetin masallarına karnı toktur. Bu süreç Türkiye'yi seçime götürecektir” dedi.

  Etiketler: son dakika
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı