Ağaoğlu'ndan yeni proje

Eren Güler / hurriyet.com.tr
11 Aralık 2009 - 00:00Son Güncelleme : 10 Aralık 2009 - 19:38

Ağaoğlu Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ağaoğlu, Akın Holding ile ortak olarak İstanbul Güneşli'de yeni bir projeye başladı. My Residence 212 İstanbul adındaki projenin büyük bir bölümünü 1+1 evler oluşturacak ve fiyatlar 240 bin liradan başlayacak.

EV-ofis projesi olarak tasarlanan My Residence 212, Güneşli’deki Basın Ekspres Yolu üzerinde Akın Holding'e ait arazide yükselecek. 147 milyon liralık yatırım büyüklüğüne sahip projede toplam 503 daire yer alacak.

İşte o proje / Foto-Galeri

Yeni projeye ilişkin düzenlenen toplantıda verilen bilgiye göre, 503 daireden 389 tanesi 1+1, kalan 114 daire de 2+1 olacak. 1+1 tipindeki dairelerin büyüklükleri 81-90 metrekare arasında, fiyatları da 240 bin lira ile 284 bin 600 lira arasında değişecek. 2+1 tipinde ve 119-126 metrekare büyüklüğe sahip daireler de 351 bin ile 411 bin TL arasında değişen fiyatlarla satılacak.

1 Ocak'ta başlayacak olan projenin 24 ay içerisinde teslim edilmesi hedefleniyor.

My Residence 212 İstanbul için hazırlanan kampanyada fiyatın yüzde 1’i peşin ödenecek, yüzde 9 ise Ocak 2010'da ödenecek. 15 Haziran 2010 ve 15 Ocak 2011 tarihlerindeki yüzde 10'luk iki ara ödemenin yanı sıra yüzde 70'lik tutar için Akbank, Garanti Bankası ve DD Mortgage’tan kredi kullanabilecek.

"ÖNEMLİ BİR EKSİKLİĞİ GİDERECEĞİZ"

Ağaoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ağaoğlu, ev-ofis projesiyle çok hızlı bir şekilde gelişen bölgedeki önemli bir eksikliği gidereceklerini belirtti.

Projeyi Akın Holding ile ortaklaşa gerçekleştirdiklerini söyleyen Ağaoğlu, şöyle devam etti:

“Onlar ileri görüşlü olarak bir alışveriş merkezi yaptılar. Biz de yanındaki rezidansla ilgilendik ve Nuri Bey ile anlaşıp el sıkıştık. Önce bölgedeki ihtiyaca yönelik bir araştırma yaptık ve mevcut konsepti gözden geçirdik. Daha önce geliştirdiğimiz “modern ofis” konseptini daha da ileriye götürerek “ev-ofis” modelini ortaya çıkardık. Bu proje inanıyorum ki bölgedeki ihtiyaca cevap verecek ve önemli bir eksiği giderecek.”

ARAZİ EDİP İPLİK'İN

Akın Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nuri Akın ise yaptığı değerlendirmede, söz konusu arsayı 1972 yılında aldıklarını ve dönemin en büyük iplik fabrikasını kurduklarını belirtti. Akın, şöyle devam etti:

"Uzun yıllar Edip İplik olarak üretim yaptığımız fabrikamızın bulunduğu arsayı, zamana ve bölgenin değişen dinamiklerine göre farklı bir projeyle değerlendirmek istedik. Edip İplik fabrikasını kurduğumuz zamanlarda bir köy olan İkitelli, gelişmekte olan bir iş ve yaşam merkezi olma yolunda hızla ilerliyor. Biz de dgeçtiğimiz dönemde 212 İstanbul projesini oluşturduk. Şimdi de bu alışveriş merkezini residanmce projesi ile aynı çatı altında buluşturacağız."

1+1'LERDE ARZ EKSİKLİĞİ VAR

Akdeniz İnşaat Genel Müdürü Hasan Rahvalı mevcut konut stoğunda 3+1 dairelerde arz eksiği olmadığını ancak ancak 1+1 dairelerde talebin arttığını belirtti. Rahvalı, "açıkça görüyoruz ki bu noktadaki arz yetersiz" dedi.

 

Etiketler:


    EN ÇOK OKUNANLAR

      Sayfa Başı