Ağaç evler

Hürriyet Haber
28.12.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

Finike yolu üzerinde tatilcileri doğayla buluşturmak amacıyla yapılan ağaç evlerin sayısı hızla artıyor.

YEŞİLİN her geçen gün azaldığı, sahil kentlerini beton yığınlarının kapladığı ülkemizde öyle tesisler var ki, tatilciyi doğayla kucaklaştırıyor. Ramazan Bayramı ve yılbaşının getirdiği 10 günlük tatil turizmciyi sevindirirken, doğa tutkunlarına da ilginç konaklama alanlarıyla tanışma fırsatı yaratıyor.

AYLAR ÖNCESİ REZVERSASYON

Antalya-Finike yolu üzerindeki Olympos'ta çam ağaçlarıyla bezenmiş dokusu arasında bir tesis bırakın ülkemizi, tüm dünya gezgincileri arasında 'Ağaç evleri'yle ün saldı. Tatilini doğayla içiçe geçirmek isteyenler aylarca öncesinde rezervasyon yaptırdıkları Ağaç Evleri doldurdu. Tesisin sahibi Kadir Kaya, konukları arasında ünlülerin bulunduğunu söyledi.

ÖDÜLLÜ TESİS

İngiltere'nin ünlü turizm dergilerinden TNT, İnternet'te gezginler arasında yaptığı anket sonucu Kadir'in Ağaç Evleri'ni 1999 yılında dünyanın en iyi konaklama tesisi seçerek ‘‘Altın Sırt Çantası’’ ile ödüllendirdi. Dev çam ağaçlarının gövdesine oturtulan evlerin ünü, tesisin zengin mönüsü ve ekonomik fiyatlarıyla Türkiye'nin tanıtımına büyük katkı sağladı.

Etiketler:


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı