"Yalçın Bayer" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Yalçın Bayer" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Yalçın Bayer

Ağaç düşmanı mıyız

HANİ Gazi Yerleşkesinde doğal dokuya zarar verilmeyecek, ağaçlar korunacaktı? Şu ana kadar Gazi Yerleşkesi’nde kesilen ağaç miktarı: 2000-2500 adet.
Ağaçların yaşı: 30-60 yaş.
İnşaat alanının yerleşeceği hektarlarca alan dümdüz edilmiştir.
Orta Anadolu şartlarında yılların emeğiyle oluşturulan Atatürk Orman Çiftliği’nin parçası, 1. Derece Doğal Sit Alanı, Başkentin merkezindeki yeşil doku Gazi Yerleşkesi’ni artık tanıyamayacaksınız.

Abdes almaya su bulamadık

DÜNKÜ su yazısını okurken kendimi gördüm, çünkü iki gündür ben de ASKİ’yi arıyorum ve ulaşamadım.
Sizden farklı olarak bir defa ALO 185’i yakaladım fakat bekleme sıram 2 iken hat kesiliverdi nedense!
Biz Akpınar Mahallesi 850 cadde 20/18’e 3 hafta önce taşındık; öncesinde de bir takım tadilatlarımız vardı yani 1,5 aydır bu bölgede kronikleşen su kesintileri mevcut. ‘Çankaya bölgesine 14 ağustos 2012 sabah 8 itibari ile su verildi’ yazısı tüm gün boyunca ASKİ’nin sayfasındaydı. Fakat ‘kot farkından dolayı sularınızın gelmesi öğleni bulabilir’ notu vardı. Benim evime su sabah (dün) 04.15’de ulaştı ve ben evden çıkarken saat 09.15’de tekrar kesildi. Komik olanı da kesinti hakkında bilgileri bile yok.
Biz Türkiye’nin başkentinde yaşıyoruz. ASKİ’ye abone olurken de çeşitli kalemlerden oluşan toplam 640 TL bedel ödüyoruz.
24 dairelik bir apartmanda ödenen tutar 15.360 TL oluyor koskoca bir mahallede var olan yüzlerce apartmanı da hesaba katarsak trilyonlar... Buna karşılık aldığımız hizmet daha doğrusu bir türlü alamadığımız hizmet ve bu durumun
bizde yarattığı mutsuzluk ve mağduriyet telafi edilemez; zira önceki gün Kadir Gecesi idi ve benim evimde abdest alabileceğim su dahi yoktu.
Belediye başkanımız Melih Gökçek ve ASKİ Genel Müdürü İrfan Kaya belli ki imkanları dahilinde Umre’ye gidip ibadetlerini yerine getirebiliyorlar ama ne acıdır ki vatandaşlarına layık gördükleri hizmetten dolayı ben evimde abdest alıp namaz bile kılamıyorum.
Aysun AKGÜN

Bulgur, kömür değil otobüs istiyoruz

ANKARA’da 1955 senesinden yaşayan bir vatandaş olarak Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin EGO 2. Bölge Müdürlüğü’nden köyümüze otobüs seferlerinin konulmasını istiyoruz. Köyümüzün yeri Anıtkabir’in hemen yanı başındaki Yücetepe Mahallesi... Ankara’nın uçsuz bucaksız adını ve cismini duymadığımız görmediğimiz en uzak yerlerine bile konulan klimalı otobüslerden biz de yararlanmak istiyoruz. Ama belediye bizim talebimize zarar edildiği için sefer konulmuyor gerekçesini ortaya atıyor. Başka hatlarda zarar edilmiyor mu?
K. K.

X