Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Ağabeyin isyanı: Adaleti ben sağlayacağım

  İSTANBUL
  20.04.2016 - 22:15 | Son Güncelleme:

  Küçükarmutlu’da 18 Ekim 2015’te evine operasyon düzenlenen Dilek Doğan’ı vurarak öldürdüğü iddiasıyla özel harekât polisi Y.M.’nin yargılandığı davanın ikinci duruşmasında olaylar çıktı. Olay gecesine ilişkin görüntüler izlenirken Doğan Ailesi isyan etti, ağabey Mazlum Doğan da “Adaleti ben sağalayacağım. Hepinizi öldüreceğim” diye bağırdı.

  TANIK POLİSİN İDDİASI

  İstanbul 12. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya sanık polis Y.M. gelmedi. Duruşmada operasyona katılan polislerden G.D. tanık olarak ifade verdi. G.D. olay anını, “İleri geri itiş kakış sırasında silah patladı. Y.M. silahını dipçikten ve namlusundan tutmuştu. Eli tetikte değildi” diye anlattı. Polis, G.D. şu iddialarda bulundu: “Ağabeyi Mehmet, Y.M. ile itiş kakış sırasında, ‘bundan sonra ben canlı bomba olacağım’ dedi. Dilek vurulduktan sonra ben dışarı doğru bağırıp ambulans çağırmalarını söyledim.

  Ambulansın gelip gelmediğini hatırlamıyorum.” Tanık ifadelerinin ardından, Dilek Doğan’ın vurulma anı izlendiği sırada, Dilek Doğan’ın ağabeyi Mazlum Doğan ayağa kalkarak, “Adaleti ben sağlayacağım. O’nun (Y.M.’den bahsediyor) çocuklarını öldüreceğim. Kendisini de öldüreceğim. (Mahkeme heyetine) Sizi de öldüreceğim. Katilsiniz. Sizden adalet beklemiyorum zaten. Katilleri koruyorsunuz. Geleceğim buraya, başınıza yıkacağım” diye bağırdı. Mahkeme heyeti, salondan ayrıldı. Polisler Doğan’ı dışarı çıkartmak istedi. Salon karıştı. Salonun kapısı kırıldı. 

  BUNDAN SONRA İZLEYİCİSİZ

  Olayların yatışmasının ardından  salona giren mahkeme heyeti duruşmaların izleyicisiz yapılmasına karar verdi. Adliye çıkışında polisler ağabey Mazlum Doğan’ı gözaltına aldı. Buna engel olmak isteyen ağabeyleri Emrah ve Mehmet Doğan ile duruşma salonundan çıkmayan avukatlarla birlikte 30 kişi gözaltına alındı.

  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı