Ege Haberleri

EGE

  Ağabey patladı

  Hürriyet Haber
  24.05.2000 - 00:00 | Son Güncelleme: 24.05.2000 - 00:01

  2. Lig'e düşen Altay'ın Başkanı Nafiz Zorlu'nun ağabeyi Kemal Zorlu herkesi suçladı

  KARDEŞE: One man show yaptı. 9. sınıf adamları yönetime aldı

  FUTBOLCUYA: Hepsi ya boş sözleşme imzalasın, ya da defolup gitsin

  İKİNCİ Lig'e düşmenin şokunu yaşayan Altay'da Başkan Nafiz Zorlu, en ağır eleştirileri ağabeyi Kemal Zorlu'dan aldı. İstanbul'da tedavi gören baba Mazhar Zorlu'ya takımın durumu sakinleştirici ilaç verilerek anlatılırken, ağabey Zorlu, kardeşini ‘‘One man show’’ yapmakla suçladı.

  Ben başkan olsam...

  ‘‘BİZ intihar ettik’’ diyen Kemal Zorlu, ‘‘Suçlu çok, ama kimseye kızamıyorum. Bazı insanlara çok inandık. Benim yanımda yetişen dokuzuncu sınıf adamları, kardeşim birinci sınıfa yükseltti. Ben başkan olsam, Sabri Sevenoğlu'nun dışında yönetimde kimseyi kapımdan içeriye sokmam’’ dedi.

  Kardeşim büyük konuştu

  KARDEŞİNİN hep ‘‘One man show’’ yaptığını belirten Zorlu, ‘‘Başarılıyken büyük davranıp, büyük konuştu. Başarısızken üzüldü ve kızdı. Okşadığı futbolcular rehavetten kurtulmadı. Hasan Özer, Sinan, Serkan Karababa küme düştükten sonra Antalya'da kalmak istedi’’ diye konuştu.

  Kara pazar yaşattılar

  ANTALYA maçında ne taktik, ne teknik, ne de mücadele ruhu olduğunu belirten Zorlu, ‘‘Bir takım ölümüne oynayıp, beraberlik alamaz mı? Bu hale kadar nasıl düşer? Hepsi ya boş sözleşme imzalasın ya da defolup gitsin’’ dedi.

  VE ÖNERİ

  İzmİrgücü kurulsun

  İZMİR'in futbolda uşaklık yapmaktan kurtulup, Türkiye'ye damgasını vurabilmesi için bütün kulüplerin profesyonel şubelerinin birleşmesi gerektiğini savunan Zorlu, İzmirgücü'nün kurulmasını istedi. Zorlu, ‘‘Yoksa günün birinde her kulüp Altınordu'nun yaşadıklarını yaşayacak’’ dedi. Zorlu şöyle konuştu:

  ‘‘BÖYLE bir takım oluşturulması halinde, Ahmet Piriştina başkan olur. İzmir bu şansı iyi kullanmalı. Piriştina'nın başkanlığı kabul etmesi, tüm kulüplerin de futbol şubelerini birleştirmesi halinde İzmir, 1. Lig'de başa güreşir. Altay, Göztepe, Karşıyaka, İzmirspor, Bucaspor hemen bu konuyu gündeme getirerek tartışmalı. İzmir'i bölünmez bir bütün halinde temsil edip, başa güreşecek bir takım kurulabilir.’’

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı