Teknoloji Haberleri

  Ağ güvenliğini artıracak patent

  Hürriyet Haber
  21.04.2015 - 13:17 | Son Güncelleme:

  Cyberoam, kurumlardaki çalışanların ağ bağlantılarının güvenliğini ve kontrolünü bir üst seviyeye taşıyacak yeni bir teknolojinin patentini aldığını duyurdu.

  Bu yeni teknoloji, son kullanıcı kimliğiyle ağ güvenliği politikalarını etkin bir şekilde bir araya getiriyor. Böylece çalışanların erişim güvenliğini güçlendirirken, her bir çalışan için ayrılacak kaynakların ihtiyaca göre bağımsız olarak kurgulanmasını ve yönetilmesini kolaylaştırıyor.

  Bu yeni teknoloji, Cyberoam’ın ağ güvenliğine yönelik sunduğu yeni nesil Firewall (NGFW) ve birleşik tehdit yönetimi (UTM) cihazlarının merkezinde yer alıyor.

  Geleneksel güvenlik yaklaşımları, herhangi bir ağ trafiğine izin vermek veya engellemek için kaynak ve erişim noktasındaki IP adreslerini karşılaştırma prensibiyle çalışıyor. Şirketin yeni patentli teknolojisi ise kaynak ve erişim noktasında her bir kullanıcı için özelleştirilebilen yeni kurallar tanımlanmasına olanak sağlıyor.

  Layer 8 güvenlik teknolojisinin parçası olan bu yeni güvenlik yaklaşımı, her bir kullanıcının ihtiyacına özgü detaylı kuralların çok daha esnek bir şekilde kurgulanabilmesini sağlıyor. Böylece kullanıcıya özgü ağ ve uygulama erişim yetkileri, kullanılabilecek en yüksek bant genişliği ve bağlantı erişim sürelerinin kısıtlanması gibi kurallar kolayca hayata geçirilebiliyor.

  Patel, ayrıca Layer 8 güvenlik standartlarına dayalı bu yeni patentli teknolojinin kurumların HIPAA, CIPA, PCI-DSS, GLBA gibi regülasyonlara uyumunu kolaylaştırdığına da dikkat çekti.

  Etiketler: patent
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı