« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Afyonspor'u Şevki'ler yıktı...

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Dün, Kemer'de ligin önemli maçlarından biri vardı. Afyonspor grup liderliğini sürdürürken, Kemerspor, kümede kalma mücadelesi veriyordu. Ancak, bu önemli maça Afyonspor beş otobüs taraftarıyla gelirken, Kemerspor'un bir avuç taraftarı azınlıkta kalmıştı. Anlayamadığım nokta, bu önemli maça Antalya Gençlik Spor İl Müdürlüğü'nden kimsenin gelmemesi. Maçın başlamasına 10 dakika kala takım listelerini kulüp yöneticilerinden, hakem listelerini de hakemlerden kendi çabamızla tedarik edebildik. Durum böyle olunca, Milli marşımızı söylemek de taraftara kalmıştı.

Kemer haketti

Maçın ilk yarısında ev sahibi Kemerspor rakibine oranla daha etkili bir futbol segiledi. Afyonspor Barış ve Şinasi ile gol ararken, soldan M.Ali'nin ortaları Kemerspor kalesinde tehlike yarattı. Sağda görev yapan Şener aldığı topları ezerken, ayaklarından çok çenesini çalıştırdı. Kemerspor ise sağdan Soner'le, soldan Volkan'la atak geliştirip gol aradı. Muhsin'in başarılı oyunu da buna eklenince aradığı golü 39. dakikada B.Şevki'nin ayağından buldu ve ilk yarıyı 1-0 önde kapadı.

Afyon'a uyarım

İkinci yarıda, topa iyi basan, pozisyonları bulan takım yine ev sahibi Kemerspor'du. Lider olarak Kemer'e gelen Afyonspor, attığı tesadüfi korner golüyle beraberliği yakalarken, başka doğru dürüst bir pozisyon bile bulamadı. Kemerspor Teknik Direktörü Azmi İnanıcı, yerinde değişiklikler yaptı. Volkan'ın yerine aldığı K.Şevki takımının galibiyet golünü atarak Kemerspor'u galibiyete taşıdı. Afyonspor, Kemer'de oynadığı kötü futbolu ileriki haftalara taşırsa şampiyonluk tehlikeye girer, Kemerspor ise iki haftadır, güzel oynuyor ve bunun karşılığını da 3'er puanla alıyor. Dünkü maçta, Afyonspor'dan Cemil başarılı futboluyla dikkat çekerken, Kemerspor'da ise başta Muhsin olmak üzere, Mehmet Çeker, B.Şevki ve Volkan muhteşem oynadılar.

OKTAY KOLTAN


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler