Afyon Haberleri

AFYON HABERLERİ

  Afyonkarahisar'da sokak iyileştirme çalışmaları

  DHA
  20 Mart 2017 - 12:39Son Güncelleme : 20 Mart 2017 - 12:40

  Afyonkarahisar'da sokak iyileştirme çalışmaları

   

  Sait KARADUMAN/AFYONKARAHİSAR, (DHA) - AFYONKARAHİSAR merkez kentsel SİT içerisinde kalan mahallelerde tarihi dokuya uygun olarak sokak sağlıklaştırma ve cephe iyileştirme çalışmaları başlıyor.

  Proje kapsamında, Afyonkarahisar Belediyesi tarafından hazırlanıp kurul tarafından onaylanan projeler doğrultusunda, İl Özel İdaresi tarafından ihalesi yapılan işin yer teslimi, ihaleyi alan Barbaros Mühendislik şirketi ile İl Özel İdare, belediye ve Konya Rölöve Anıtlar Müdürlüğü arasında yapıldı.

  Belediye Başkan Yardımcısı Ayfer Örten, İl Kültür ve Turizm Müdürü Mehmet Tanır, İl Özel İdaresi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Ali Sütsatar ile Konya Rölöve ve Anıtlar Müdürlüğü'nden gelen heyet ve yüklenici şirket yetkilileri yer tesliminin ardından sokak sağlıklaştırma ve restorasyon çalışması yapılacak bölgede incelemelerde bulundu.

  Afyonkarahisar'ın önemli turizm potansiyellerinden biri olan Mevlevi Türbe Camii etrafının bu projeyle bambaşka bir görünüme kavuşacağını belirten Başkan Yardımcısı Ayfer Örten, sokak sağlıklaştırma ve restorasyon çalışmalarıyla sadece Mevlevi Türbe Camii'nin değil, Afyonkarahisar Kalesi ve Ulu Camii etrafının da turizm potansiyelinin açığa çıkacağını söyledi.

  FOTOĞRAFLI

   

  Etiketler:
  YASAL BİLGİLENDİRMEHurriyet.com.tr’nin Yerel Haberler bölümünde, DHA ve İHA’nın abonelerine gönderdiği haberler otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde bu bölüme editoryal müdahalede bulunmamaktadır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.
  AfyonBugün13 ºCSıcak
  • Salı19 ºC
  • Çarş 21 ºC
  • Perş16 ºC
  • Cuma11 ºC
  • Cmts13 ºC
  • Pazr15 ºC

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı