AFYON HABERLERİ

Afyonkarahisar'da, anne ve babalar da karne aldı

AA / Ali Kemal Akan
23.01.2015 - 18:05Son Güncelleme :
AA / Ali Kemal Akan

AFYONKARAHİSAR (AA) - İscehisar ilçesinde öğrencilerle birlikte anne ve babalarına da "yarıyıl karnesi" verildi.

Öğrenciler, eğitim-öğretim dönemlerinin ilk yarısında gördükleri derslerden notlar alırken, veliler de çocuklarının eğitim hayatına yönelik katkılarından sorumlu tutuldu.

Anne ve babaların, "Öğrencinin okula devamlı gitmesini sağlama", "Öğrencinin okula temiz ve düzenli gitmesini sağlama", "Öğrencinin ödevini kendisinin yapmasını sağlama ve yapıp yapmadığını kontrol etme", "Öğrenciye ders çalışma ortamı sağlama", "Eğitim öğretiminde örnek olma, çağrıldığı toplantılara katılma", "Öğrencinin arkadaşlık ilişkilerini takip etme" gibi çeşitli başlıklar üzerinden aldıkları notlar, karnelerine yansıtıldı.

Çalışlar köyündeki karne dağıtım törenine katılan Kaymakam Ali Altınkaynak, öğretmenlerin, velilere de karne hazırladığını, bu sene öğrenciler kadar velilerin de karne heyecanı yaşayacağını söyledi.

Öğrencilerin karnesindeki kırık nottan velilerin de sorumlu olduğuna dikkati çeken Altınkaynak, şöyle konuştu:

"Sizler için bir karne hazırladık. Velilerin de karnedeki notlarını düzeltme şansları var. Belki bir farkındalık oluşur. Öğrencilerimizin eğitim öğretim hayatında en azından burada yazanlardan yola çıkarak velinin, nelere dikkat edeceği görülür. Ayakkabısı, kıyafetini alıp okula göndermek, eğitim açısından yeterli değil. Onu psikolojik olarak da yaşına uygun şekilde yönlendirilmesi çok önemli. Bunun eksikliğini yaşıyoruz. Çocuk liseye gittiğinde ve ne olacağı sorulduğunda hala bir yol çizmiş olmuyor. O zaman da geç olmuş oluyor. Üniversiteye gidenlerin pek çoğu istemedikleri bölümü okuyorlar. Bunun gerekçesi, zamanında, bunun yeteneği ile, kendi ilgi alanına göre, özelliğine göre, önem verilmemesinden kaynaklanıyor. Bunun farkında olursak sadece okula gönderip öğretmen yönlendirmemiş deyip işin içinden çıkmamak gerekiyor."

Altınkaynak, konuşmasının ardından önce öğrencilere daha sonra da velilere karnelerini verdi.

Karnesini alan veliler, notlarını görünce şaşkınlıklarını gizleyemedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Afyon haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Afyon ilinden Afyonkarahisar'da, anne ve babalar da karne aldı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 23 Ocak 2015 tarihinde saat 18 05’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Afyonkarahisar'da, anne ve babalar da karne aldı haberi güncellenecektir.

AFYONKARAHİSAR NAMAZ VAKİTLERİ
20 Kasım 2017, Pazartesi
 • İmsak
  05:57
 • Guneş
  07:38
 • Öğle
  12:54
 • İkindi
  15:32
 • Akşam
  17:49
 • Yatsı
  19:19
Diğer iller için Namaz Vakitleri »
Sayfa Başı