Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Afyon'da Sezer şöleni sürüyor

  Hürriyet Haber
  18.05.2000 - 00:00 | Son Güncelleme: 18.05.2000 - 00:01

  Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer için, hemşehrileri bayram havasında kutlamalar yapıyor. Kent ışıl ışıl aydınlatıldı.

  Kutlamalar bayaram havasında

  Afyonlular, hemşehrileri olan 10. Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'in Çankaya Köşküne çıkışı dolayısıyla düzenledikleri kutlamaları, bir bayram havasında sürdürüyor. Bayraklarla süslenen, davullar, zurnalar çalınan Afyon'da geceleri de kamu binalarındaki aydınlatma dikkat çekiyor.

  Her yer ışıl ışıl

  İçişleri Bakanlığı'nın Cumhurbaşkanı Sezer'in göreve başlaması nedeniyle resmi binalar, özel kurumlar ve tesislerde aydınlatma yapılması isteğine memleketi Afyon'da tam anlamıyla uyuldu.

  Binalar aydınlatıldı

  Burdur, Isparta ve Antalya'da ise Valilik ve Belediye binalarındaki aydınlatmalar dikkat çekti. Şenlikler dün akşam saatlerine kadar sürdü.

  İlk jestimiz

  AFYON Kocatepe Üniversitesi'nin (AKÜ) Merkez Kampusü'ne, Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'in adı verilecek. Özerler Kampusü'nün açılış töreninde bu öneriyi onaylayan Senato üyeleri, AKÜ Rektörü Prof.Dr. Şan Öz-Alp'in teklifini kabul etti.

  Milletvekilinin önerisi

  MHP Milletvekili Müjdat Kayayerli, Çay İlçesi'nde açılacak meslek yüksek okuluna Cumhurbaşkanı A.Necdet Sezer adının verilmesini önerdi.

  Senato: kabul

  Rektörü Prof. Doktor Şan Öz-Alp, ‘‘Gazlıgöl Kaplıcaları yakınında açılacak olan yeni merkez kampusüne bu adı vermemiz daha uygun olacak’’ dedi.Senato üyeleri AKÜ Kampusü'ne Necdet Sezer adının verilmesini oy birliği ile kabul etti.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı