KAHRAMANMARAŞ HABERLERİ

Afşin'e katı atık tesisi kuruluyor

DHA
17 Nisan 2016 - 15:28Son Güncelleme : 17 Nisan 2016 - 15:29

Afşin'e katı atık tesisi kuruluyor

DHA

AFŞİN (Kahramanmaraş), (DHA)- KAHRAMANMARAŞ'ın Afşin İlçesi'ne kurulacak katı atık tesisiyle ilgili saha gezisi yapıldı.

Avrupa Birliği IPA fonları kapsamında Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Avrupa Birliği Yatırımları Dairesi Başkanlığınca COWİ Şirketine hazırlatılan Afşin Katı Atık Düzenli Depolama ve Bertaraf Tesisi Projesi kapsamında 13-15 Nisan 2016 tarihleri arasında proje başvurusunu inceleyen Jaspers uzmanları ile delegasyon, bakanlık ve müşavir firma temsilcilerinden oluşan 9 kişilik heyetin katılımıyla saha gezisi yapıldı. Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi İlçe Belediyeleri Altyapı Temel Hizmetler Birliğinin organizesinde Göksun, Elbistan, Ekinözü ve Nurhak ilçelerinde bulunan döküm sahaları ve aktarma istasyonları heyet tarafından yerinde incelendi. Heyetle beraber birliğe üye tüm belediyelerin temsilcileriyle birlikte Afşin İlçesi Suluk mevkiindeki Katı Atık Düzenli Depolama ve Bertaraf Tesisi’nin yapılacağı 57,7 hektarlık alanda incelemelerde bulunuldu. Daha sonra kaymakamlık Toplantı Salonunda düzenlenen toplantıda fikir alışverişinde bulunuldu. Birlik Müdürü Hüseyin Çanak, Çevre ve Şehircilik Bakanlığından Didar Ergene Şentürk, AB Delegasyonu Arif Karbak ve Jaspers Uzmanı Jean Tilly projenin geleceği konusunda toplantıya katılanlara bilgi vermiştir. Nurhak Belediye Başkanı Ahmet Akkuş, KASKİ Genel Müdürü Mustafa Altunok ve Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanı Sayim Ata tarafından da katılımcılara atık yönetimi konusunda bilgi verildi.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kahramanmaraş haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kahramanmaraş ilinden Afşin'e katı atık tesisi kuruluyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 17 Nisan 2016 tarihinde saat 15 28’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Afşin'e katı atık tesisi kuruluyor haberi güncellenecektir.

  KAHRAMANMARAŞ NAMAZ VAKİTLERİ
  24 Ağustos 2017, Perşembe
  • İmsak
   04:05
  • Guneş
   05:48
  • Öğle
   12:45
  • İkindi
   16:28
  • Akşam
   19:22
  • Yatsı
   20:51
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı