MERSİN HABERLERİ ERDEMLİ HABERLERİ

Afrikalı ormancılara eğitim

DHA
17.05.2018 - 14:35Son Güncelleme :
DHA

Mehmet DOĞANER/ ERDEMLİ(Mersin),(DHA) - MERSİN'in Erdemli ilçesinde, Orman İşletme Müdürlüğü'nün ev sahipliği yaptığı Çölleşme ile Mücadele Uluslararası Eğitimi kapsamında 16 Afrika ülkesinden 27 temsilci eğitim için ilçeye geldi.
Eğitim programına Çölleşme ve Erozyon Genel Müdür Yardımcısı Sayın Cafer Orhan, Çölleşme ve Erozyon Müdürlüğü Daire Başkanı Özlem Yavuz, Orman Bölge Müdürü Mahmut Yılmaz, Erdemli İşletme Müdürü İsmail Çelik de katıldı. Eğitim ve tatbikat kapsamında Yılmaz ile Çelik, bölge hakkında ve ormancılık alanında yapılan çalışmalar çerçevesinde katılımcılara bilgi verdi. Tömük- Sıraç-Hacıalanı yol güzergahında su toplama sulama yöntemleri, sedir ardıç rehabilitasyonu çerçevesinde yapılan çalışmalar, ağaçlandırma çalışmaları, gölet, gelir getirici tür ağaçlandırması ile ceviz ormanı alanları yabancı ormancılara gösterildi. Mera ıslahı, arazi tahribatının önlenmesi, ormanların rehabilitasyonu, iyi tarım uygulamaları, erozyonla mücadele ve erozyonu önleme konusunda yapılan çalışmalar hakkında yabancı ormancılara bilgi verildi.


FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Erdemli haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Erdemli haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Afrikalı ormancılara eğitim haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı