KOCAELİ HABERLERİ

Afganistanlı Öğrenciler: “Kocaeli Evimiz Gibi”

IHA
13.10.2015 - 11:16 Son Güncelleme :

Afganistanlı öğrenciler bu yıl Kocaeli'nden bir araya geldi

IHA

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Gençlik Hizmetleri Şube Müdürlüğü Uluslararası Öğrenci Birimi, yabancı öğrencilerin yanında olmaya devam ediyor.
Türkiye’deki birçok üniversitede eğitimlerini sürdüren Afgan öğrenciler, ülkelerinde savaş olan bölgelerdeki çocukların okul ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla bir fon oluşturdu. Türkiye’deki üniversitelerde burslu olarak okuyan öğrenciler, aldıkları burslardan arttırarak topladıkları paralarla kırtasiye malzemesi aldı. Afgan öğrenciler, burslarından arttırarak aldıkları bu kırtasiye malzemelerini ülkelerinde savaş mağduru çocuklara göndermek için çeşitli organizasyonlar gerçekleştiriyor.
BU YIL KOCAELİ’NDE TOPLANDILAR
Ülkemizde, her yıl farklı bir şehirde toplanan öğrenciler bu yıl da Kocaeli’de toplanmaya karar verdi. Afgan öğrencilerin Kocaeli’ndeki temsilcisi Khanullah Foulad Arab, Büyükşehir’in Gençlik Hizmetleri Şube Müdürlüğü’ne başvurarak, yapacakları toplantı için yer tahsis edilmesini istedi. Yapılan başvuruyu değerlendiren Uluslararası Öğrenci Birim sorumluları 25 kişilik Afgan öğrenci temsilcileri grubuna, toplantılarını gerçekleştirmeleri için salon ve iki günlük konaklama sağladı.
“BÜYÜKŞEHİR HER ZAMAN YANIMIZDA”
Çevre illerden kente gelen Afgan öğrenci temsilcileri, gerçekleştirdikleri bu toplantı için kendilerine destek olunmasından dolayı memnuniyetlerini dile getirdi. Afgan öğrencilerin Kocaeli’ndeki temsilcisi Khanullah Foulad Arab, “Kocaeli’nde eğitim gördüğümüz için çok şanslıyız. Büyükşehir Belediyesi’nin yetkilileri her konuda destekçimiz oluyorlar. Diğer ülkelerden gelen öğrenci arkadaşlarımın da benimle ayni fikirde olduklarını söyleyebilirim. Burada, gerek eğitimimiz konusunda gerekse sosyal etkinlikler konusunda her zaman bizlerin yanında oluyorlar” diyen Foulad Arab, kendilerine gösterdikleri ilgiden dolayı Büyükşehir yetkililerine teşekkür etti.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kocaeli haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kocaeli ilinden Afganistanlı Öğrenciler: “Kocaeli Evimiz Gibi” hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 13 Ekim 2015 tarihinde saat 11 16’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Afganistanlı Öğrenciler: “Kocaeli Evimiz Gibi” haberi güncellenecektir.

KOCAELİ NAMAZ VAKİTLERİ

14 Aralık 2017, Perşembe
 • İmsak
  06:21
 • Guneş
  08:09
 • Öğle
  13:06
 • İkindi
  15:27
 • Akşam
  17:41
 • Yatsı
  19:18
Sayfa Başı