Dünya Haberleri

  Afganistan'da kanlı saldırı

  AA
  07.08.2015 - 01:06 | Son Güncelleme:

  Afganistan'ın başkenti Kabil'de, Afgan ordusunun bir istihbarat merkezine bomba yüklü araçla düzenlenen intihar saldırsında 8 kişi öldü, 400 kişi yaralandı.

  Kabil Emniyet Müdürü Abdul Rahman Rahimi, başkentin Şah Şehid bölgesindeki Afgan ordusunun istihbarat merkezine bomba yüklü araçla düzenlenen intihar saldırısında 8 sivilin öldüğünü söyledi. Rahimi, saldırının bomba yüklü kamyonetle gerçekleştiğini bildirdi.

  Afganistanda kanlı saldırı

  Afganistan Sağlık Bakanlığı Sözcüsü Wahidullah Mayar ise değişik hastanelerde tedavi altına alınan yaralılardan çoğunun durumunun ağır olduğunu ifade etti.

  Afganistanda kanlı saldırı

  Afganistan İçişleri Bakan Yardımcısı Eyüp Salangi de Twitter üzerinde yaptığı açıklamada, başkentin Şah Şehin bölgesinde bomba yüklü araçla intihar saldırısının düzenlendiğini teyit etmişti.

  Saldırı Taliban lideri Molla Ömer'in öldüğünün açıklanmasının ardından başkent Kabil'de yaşanan ilk saldırı olma özelliğini taşıyor.

  Henüz saldırıyı üstlenen olmadı. Ancak son saldırı Afganistan ile Taliban arasında tereddütlü ilerleyen barış görüşmelerinin yarattığı güvensizlik ortamını pekiştirdi.

  Afganistanda kanlı saldırı

  NATO'nun savaş misyonunun yedi ay önce sona ermesinden bu yana Afganistan'da rekor sayıda sivil ölümleri yaşandı.

  TÜRKİYE KINADI

  Türk Dışişleri Bakanlığı terör saldırısını kınayan bir açıklama yayınladı. Yazılı açıklamada, “Türkiye'nin terörle mücadelesinde dost ve kardeş Afgan Hükümeti'nin ve halkının yanında olmaya devam edeceğini ve bu konudaki işbirliğini sürdüreceğini bu acı vesileyle bir kez daha yineliyoruz” denildi.

  Etiketler: patlama
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı