Dünya Haberleri

DÜNYA

  Afganistan'da iki Türk öldürüldü

  A.A.
  28 Ağustos 2006 - 15:01Son Güncelleme : 28 Ağustos 2006 - 18:15

  Afganistan'da bir Türk vatandaşı bu sabah uğradığı silahlı saldırıda hayatını kaybetti. Bir başkasının cesedi ise Kabil ile Pul-i Charkhi yolu üzerinde bulundu.

  Kolin İnşaat firmasında çalışan Hasan Gedik adlı ustabaşı, Kandahar-Herat karayolunda uğradığı silahlı saldırı sonucu yaşamını yitirdi.

  Olayda ayrıca inşaat firmasının güvenliğini sağlayan GAT Güvenlik şirketinden Semih adlı bir Türk vatandaşının da kaçırıldığı belirtildi.

  Türk yetkililerin, Afgan makamları, koalisyon kuvvetleri ve NATO-ISAF nezdinde girişimde bulunduğu, saldırıyı yapanlara ilişkin şu aşamada bilgi olmadığı kaydedildi.

  Öğleden sonra ise Jeo-Son adlı inşaat firmasında çalışan Rıza Özşimşek adlı Türk vatandaşının cesedi, firmanın Kabil ile Pul-i Charkhi yolu üzerindeki şantiyesinde bulundu.

  Diplomatik kaynaklar, Özşimşek'in, başına aldığı darbeler sonucu yaşamını yitirdiğini belirtirken, saldırının nedeniyle ilgili incelemenin sürdüğü kaydedildi. Associated Press haber ajansı da polis yetkililerine dayandırdığı haberinde, olay yerinin yakınındaki bir evde yaşayan 3 Pakistanlı, Özşimşek'in tercümanı ve bir güvenlik görevlisinin, sorguya çekilmek üzere göz altına alındığını bildirdi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı