Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Afganistan Güney Asya futbol şampiyonu oldu

Nepal'ın başkenti Katmandu'de 31 Ağustos-11 Eylül tarihleri arasında düzenlenen ve 8 ülkenin milli takımlarının katıldığı Güney Asya Futbol Şampiyonası, Hindistan ve Afganistan arasında oynanan final maçı ile sona erdi.

AA
SON GÜNCELLEME

Afganistan Milli Takımı, Hindistan'ı 2-0 mağlup ederek kupayı kazandı. Final maçını Mezar-i Şerif'in merkezinde kurulan dev ekranlardan izleyen Afganlar, büyük heyecan yaşadı. Maçın bitiş düdüğü ile binlerce Afgan sokaklara dökülerek, şampiyonluğu doyasıya kutladı. Afganistan bayrakları ile sevinç gösterileri yapan Afganlar, araçlarından inerek dans etti.

Duygularını anlatan Abdul Melik, "Afganistan için bugün tarihi bir gün ve çok mutluyuz. Bu şampiyonluk sayesinde bütün acılarımızı unuttuk. Şu an gönlümüzde sevinçten başka birşey yok" dedi. Daha önce saldırılardan korkarak sokaklara çıkamayanların da kutlamalara katıldığını bildiren Melik, Afganistan için adet bir milli bayram olduğunu kaydetti.

Her gün terör olaylarının yaşandığı ülkede halk, bir nebze olsun kutlamalara katılarak sokaklara çıktı. Kutlamalar gece geç saatlere kadar devam etti.Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler