« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Affan Keçeci: Kazanmaya mahkumuz

Yunanistan'a evinde 1-0 yenilerek, 2008 yılında Avusturya ve İsviçre'nin ortaklaşa düzenleyeceği finallere katılma yolunda ağır yara alan Türk Milli Takımı'nda gözler, final niteliğindeki Norveç maçına çevrildi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Futbol Federasyonu Başkan Vekili Affan Keçeci, 17 Kasım'da deplasmanda Norveç ile yapılacak ve Yunanistan'ın ardından grup ikincisi olarak finallere katılacak ikinci takımı büyük olasılıkla belirleyecek maçla ilgili, “Bu maçı almaya mahkumuz” dedi.

Affan Keçeci, öncelikle yenilginin üzüntüsünü yaşadıklarını vurgulayarak, “Ancak bu durumdan bir an önce kurtulmak mecburiyetindeyiz. Çünkü daha hiçbir şey bitmiş değil. Önümüzdeki Norveç maçını almaya mahkumuz” diye konuştu.

"ŞANSSIZLIKLAR, BEKLENMEDİK MAÇLARDA KAYBEDİLEN PUANLAR"

Norveç maçını kazandıktan sonra, Bosna-Hersek'i de yenerek, Yunanistan'ın ardından gruptan çıkacak ikinci takımın Türkiye olacağını savunan Keçeci, şöyle devam etti:
"Norveç maçı tam bir final havasında geçecek. Bizim aslında işi bu maça bırakmamamız gerekirdi. Ancak, şanssızlıklar, beklenmedik maçlarda kaybedilen puanlar, bizim kaderimizi bu iki maçın neticesine bıraktı. Ancak futbolda bunlar oluyor. Belki de futbolun bu kadar ilgi görmesi bu alınan sonuçlar neticesinde oluyor."

Konuşmasında tüm Türk vatandaşlarına ricada bulunan Affan Keçeci, “Henüz hiçbir şey bitmiş değil. Kimse ümitsizliğe kapılmasın. Bir ay sonra oynanacak olan iki maç sonrası gruptan çıktığımız an, ülkemizi sevince boğacağız” dedi.

"FUTBOLCULARIMIZA VE TEKNİK HEYETİMİZE GÜVENELİM"

Affan Keçeci, daha sonra şunları kaydetti:
"Ne yapalım, biz de böyle olmasını istemiyorduk, teknik heyet de istemiyordu, futbolcularımız hiç istemiyordu. Ama oldu. Şimdi herkesin aklına, 'Yunanistan'ı kendi sahamızda yenemeyen bir takım, Norveç'i nasıl deplasmanda yenecek' diye bir soru gelebilir. Ben de diyorum ki, Yunanistan'ı Yunanistan'da, Macaristan'ı Macaristan'da yenen milli takımımız neden Norveç'i de Norveç de yenmesin. O bakımdan futbolcularımıza ve teknik heyetimize güvenelim. Basınımız da elbette eleştirilerini yapacaktır. Haklıdır. Yapıcı eleştiriler yol gösterecektir. Ona diyecek bir şeyim yok. Ancak maç yaklaştığı zaman da basınımızdan moral verici yazılar da beklemekteyim."

FATİH TERİM'E DESTEK

Futbol Federasyonu Başkan Vekili Affan Keçeci, dünkü Yunanistan maçında taraftarlarca istifaya davet edilen Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim'e de destek verdi.

Keçeci, “Fatih hocamıza az da olsa bir tepki olmuştur. Sporseverler, Yunanistan'ı deplasmanda yenen takımın teknik direktörü Fatih Terim'den ülkemizde de Yunanistan galibiyetini beklemekteydi. Çünkü seyircimizin Fatih hocamıza güveni tam. Bu bakımdan spontane gelişen bir tepki bağırmasıydı. Olabilir, normaldir. Ama biz teknik heyetimizle görevimize devam ediyoruz” dedi.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz