Ege Haberleri

EGE

  Afetlere karşı eğitim projesi

  Hilmi DUYAR / BALIKESİR, (DHA)
  25.01.2011 - 00:00 | Son Güncelleme: 24.01.2011 - 19:32

  Kızılay Türkiye’de ilk defa Balıkesir’de düzenlenen iki günlük seminerle afet yönetim süreçleri hakkında bilgi veiyor. “Şube Afet Kapasitesini Geliştirme Projesi” ülke geneline yayılacak.

  TÜRK Kızılay, “Afet Kapasitesini Geliştirme Projesi”ne düzenlediği seminerle Balıkesir’-den start verdi. Asya Termal Otel’deki seminerde, kentteki 18 şubenin yöneticileri, gençlik ve kadın kolları ile gönüllüler eğitimden geçirildi. Türk Kızılayı Genel Başkanı Tekin Küçükali ve diğer yöneticilerin katıldığı seminerde, Bakacak Köyü Şehit Yüksel Bayhan İlköğretim Okulu’nda öğrenim gören ve harçlıklarını biriktirerek kurban kesimi için Kızılay’a bağışta bulunan 325 öğrenciyi temsilen 10 öğrenci ile Okul Müdürü Raşettin Dağ’a teşekkür belgeleri ile plaket verildi. Kızılay Genel Başkanı
  Küçükali öğrencileri duyarlılıkları nedeniyle kutlayarak, diğer okullara da örnek olmalarını diledi. 30 yıldan bu yana Balıkesir Kızılay yönetiminde görev alan İsmail Bulut da altın madalya ile ödüllendirildi. Kurban kesimi için Kızılay’a vekalet veren 199 kişiye de kavurma hediye edildi.
  Ne yapılacak
  Genel Başkan Küçükali, proje hakkında bilgi verirken, konusunda uzman kişilerin uzun araştırmalar yaptığını belirtti. Küçükali, “Bu çalışmalara arada ben de katıldım ve yararlandım. Bu bilgilerden sizler de yararlanacak neyin nerede yapılması gerektiğini daha iyi kavrayacaksınız” dedi.
  Türkiye’de ilk defa Balıkesir’de düzenlenen iki günlük seminerde, 22  afet uzmanı katılımcılara afet yönetim süreçleri hakkında bilgi verecek, medya ile ilişkiler, afetzedelerle iletişimde davranış kuralları, ve toplum liderlerinin afet müdahalelerindeki yerini anlatacak. Seminer, daha sonra tüm illerde yapılacak.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı