KOCAELİ HABERLERİ

Afete maruz bölgeler incelendi

DHA
02.05.2017 - 11:22Son Güncelleme :
DHA

İZMİT(Kocaeli), (DHA) - KOCAELİ İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü, Kocaeli'de bulunan afete maruz bölgelerde envanter çalışması başlattı. Afete maruz bölgelerde inceleme ve çalışmalarda bulunan mühendisler bölgenin koordinatları ile yapı bilgilerini toparladı.

Kocaeli AFAD, Kocaeli'de geçmişte yaşanan afetler sonrasında Bakanlar Kurulu Kararlarıyla ilan edilen Afete Maruz Bölgelerde envanter çalışması başlattı. Başbakanlık AFAD Başkanlığı'na gönderilmesi istenen çalışma sonuçları için İl AFAD Müdürlüğü'nün jeoloji, jeofizik ve harita mühendislerinden oluşan teknik ekip afete maruz bölgelerde incelemelerini ve çalışmalarını sürdürüyor. Kocaeli'nde Samanlı Dağları eteklerindeki ilçelerde yoğunlaşan ve 28 ayrı yerde görülen 37 adet afete maruz bölgede koordinat tespitlerinin ve yapı envanter bilgilerinin toparlandığı bilgisini veren Kocaeli AFAD Planlama ve Zarar Azaltma Şube Müdürü Nurten Gümüş, teknik ekibin çalışmalarını önümüzdeki gönlerde tamamlayarak raporun AFAD Başkanlığı'na gönderileceğini kaydetti. Gümüş, AFAD Başkanlığı'nda yürütülen projelerde kullanılmak üzere talep edilen çalışmanın son versiyonunun Uzuntarla ve Yenidoğan bölgelerinde devam ettiğini de sözlerine ekledi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kocaeli haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kocaeli ilinden Afete maruz bölgeler incelendi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 02 Mayıs 2017 tarihinde saat 11 22’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Afete maruz bölgeler incelendi haberi güncellenecektir.

  KOCAELİ NAMAZ VAKİTLERİ
  10 Kasım 2017, Cuma
  • İmsak
   05:51
  • Guneş
   07:34
  • Öğle
   12:55
  • İkindi
   15:36
  • Akşam
   17:55
  • Yatsı
   19:27
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı