Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Aferin çocuklar

  Hürriyet Haber
  31 Temmuz 1999 - 00:00Son Güncelleme : 31 Temmuz 1999 - 00:01

  Aydın Doğan Anadolu İletişim Meslek Lisesi öğrencileri, İngiltere'deki festivalde İngiliz ve Amerikalılar'dan sonra en iyi İngilizce konuşan ekip seçildi. Halk Oyunları'nda da ikinci olan Liseli iletişimciler, İngiliz gazetesine manşet oldu.

  Geçen eğitim yılında, hazırlık sınıfıyla öğrenime başlayan Aydın Doğan Anadolu İletişim Meslek Lisesi öğrencileri başarıdan başarıya koşuyor. Genç iletişimciler, okulun ilk yılında birçok başarıya imza attılar. 1998-99 öğretim yılında en düşük 521 puanla öğrenci alan lise, bu yıl birçok öğrencinin favorisi oldu ve taban puanı 720, tavan puanı ise 900'e yükseldi.

  Hazırlık sınıfı öğrencileri, yabancı dil eğitimlerini, yıl sonunda düzenledikleri 2.5 saat süreli İngilizce tiyatroyla gözler önüne serdiler. Eğitim hayatında ilk yılını tamamlayan Aydın Doğan Anadolu İletişim Meslek Lisesi, bu yıldan itibaren Anadolu İletişim Meslek Liseleri Koordinatör Okulu oldu.

  Aydın Doğan Anadolu İletişim Meslek Lisesi Müdürü Ahmet İnal, geçtiğimiz eğitim yılında İngiltere'de düzenlenen festivale katılan 16 kişilik ekibin, İngiliz ve ABD'lilerden sonra en iyi İngilizce konuşulan ekip seçildiğini belirtti. 68 ülkenin katıldığı festival kapsamında düzenlenen Halk Oyunları Yarışması'nda Bitlis ekibiyle ikinci seçilen genç iletişimciler, İngiliz yerel gazetesi ‘Shropshire Star’a manşet oldular. Öğrenciler 1999-2000 öğretim yılından itibaren, hiç bir öğretmenin katkısı olmadan, her ay ‘Doğanay’ adlı bir dergi çıkaracaklar. Genç iletişimciler, Doğanay'ın deneme baskısını da başarıyla gerçekleştirdiler.

  KULÜP ÜYELİĞİ

  Okul Müdürü Ahmet İnal, okulda eğitimin yanı sıra sosyal faaliyetlere de önem verildiğini belirterek, her öğrencinin, satranç, tiyatro, şiir ya da spor kulübüne üye olduğunu söyledi. Öğrenciler, basketbol, voleybol ve badminton takımlarında spor yapıyorlar.

  SPOR OKULU

  Bahçelievler'de bulunan Aydın Doğan Anadolu İletişim Meslek Lisesi, çevredeki gençlere de Spor Okulu'yla hizmet veriyor. Yaz tatili boyunca haftada 5 gün 1'er saat spor yapan gençler, eğitim yılı içinde ise hafta sonları 1'er saat Spor Okulu'na devam edebiliyorlar. Okul, modern teknolojiyle inşa edilen spor salonunu, ayda 40 saat Spor Okulu'nun kullanımına bırakıyor.

  Sınıflar 24 kişilik

  Aydın Doğan Anadolu İletişim Meslek Lisesi'ne başlayan öğrenciler 24 kişilik sınıflarda öğrenim görüyorlar. Yabancı dil eğitiminin özel donanımlı laboratuvarlarda verildiği okulun, fizik, kimya ve biyoloji laboratuvarları, ilk kez bu yıl eğitim görecek birinci sınıf öğrencileri için Aydın Doğan Vakfı tarafından en son teknolojiyle donatılacak.

  KALİTELİ VE ÇAĞDAŞ EĞİTİM

  Hazırlık ve birinci sınıflarda ortak ders gören öğrenciler, ikinci sınıftan itibaren ‘Radyo-TV’, ‘Gazetecilik’, ‘Halkla İlişkiler’ ve ‘Matbaa’ bölümleri arasında seçim yapacaklar. Öğrenciler, birinci sınıftan itibaren bilgisayar eğitimi de alacaklar.

  İngilizlere manşet

  Aydın Doğan Anadolu İletişim Lisesi'nin 16 kişilik ekibi, İngiltere'deki festivalin gözbebeği oldu. Türk ekibi, 68 ülkenin Halk Oyunları Yarışması'nda ikinci seçildi. Liseli iletişimciler, İngiliz yerel gazetesi ‘Shropshire Star’a manşet oldu.  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı