VAN HABERLERİ

AFAD Van’daki Konut Tespitleri İçin Takviye Ekip Bekliyor

IHA
24.10.2015 - 15:39Son Güncelleme :

AFAD VAN İL MÜDÜRÜ OSMAN UÇAR, GERİYE KALAN DİĞER KONUTLARIN TESPİTİ İÇİN TAKVİYE EKİP BEKLEDİKLERİNİ SÖYLEDİ.

IHA

Van’da 2011 yılında yaşanan depremde ağır hasar gören binaların tespiti ve yıkımı için AFAD Başkanlığı’ndan görevlendirilen ekipler konutların yüzde 50’sini tamamlarken, geri kalan binaların tespitinin yapılabilmesi için takviye ekip bekliyor.
2011 depreminde ağır hasar alan ve yıkımı gerçekleştirilemeyen birçok konut, yüksek rakamlara denk gelen maliyeti yüzünden yıktırılamamıştı. Konut sahibi birçok vatandaşın kendi imkanları ile gerçekleştiremediği yıkım için AFAD duruma el atmıştı. Hasarlı binaların tespiti için Van’a gönderilen AFAD ekipleri, kentteki çalışmalarını yüzde 50’sini belirleyerek sonlandırırken, yıkılacak olan hasarlı binaların sayısı da ortaya çıkmıştı. Hasarlı binaların bir an önce yıktırılması için yapılan tespit çalışmaları sonucunda 13 mahallede toplam 991 konut belirlenmişti. Belirlenen konutları AFAD Başkanlığına gönderen ve yıkım için AFAD Başkanlığının ihaleye çıkması bekleniyor. AFAD Van İl Müdürlüğü, geri kalan diğer hasarlı binaların tespiti için AFAD Başkanlığı ile Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’nden takviye ekip istedi. Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan AFAD Van İl Müdürü Osman Uçar, yıkılması için daha önce ekiplerin belirlemiş olduğu yüzde 50’lik kısımdan oluşan 991 konutun tespitlerinin AFAD Başkanlığına gönderildiğini belirtti. Bunların yıkımının yapılması için sadece ihalelere çıkılmasının beklendiğini anlatan Uçar, “Şimdi biz Van’ın geriye kalan yüzde 50’lik kısmının da tespit edilmesi için AFAD Başkanlığımızdan ve Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’nden takviye ekip istedik. Gerekli ekibin gönderilmesi ile birlikte ilimizde hala yıktırılmayı bekleyen diğer konutları da biran önce tespit ederek, AFAD Başkanlığı’na göndereceğiz” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Van haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Van ilinden AFAD Van’daki Konut Tespitleri İçin Takviye Ekip Bekliyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 24 Ekim 2015 tarihinde saat 15 39’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça AFAD Van’daki Konut Tespitleri İçin Takviye Ekip Bekliyor haberi güncellenecektir.

VAN NAMAZ VAKİTLERİ

12 Aralık 2017, Salı
 • İmsak
  05:23
 • Guneş
  07:08
 • Öğle
  12:11
 • İkindi
  14:39
 • Akşam
  16:54
 • Yatsı
  18:26
Sayfa Başı