MUŞ HABERLERİ

AFAD Sen Genel Başkanı Ayhan Çelik’ten Cumhuriyet Bayramı Mesajı

IHA
28.10.2015 - 19:01Son Güncelleme :
IHA

AFAD Çalışanları Sendikası (AFAD-SEN) Genel Başkanı Ayhan Çelik, Cumhuriyet Bayramı’nın 92. Kuruluş Yıl dönümü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.
Birlik ve beraberlik mesajları veren Başkan Çelik, yayınladığı kutlama mesajında; “Bugün Cumhuriyetin ilan edilişinin 92. yıl dönümünü kutlamanın heyecanını, mutluluğunu hep birlikte yaşıyoruz. Cumhuriyet, milletimizin tarihindeki en önemli gurur tablolarından biridir. Cumhuriyet, işgalin, yokluğun, yıkılmışlığın ardından yok olmak üzereyken aziz milletimizin köklerinden aldığı güç ve inançla yeniden filizlenmesinin, serpilip büyük bir çınar olmasının başlangıcı olmuştur. Bu, Cumhuriyetin sonsuza kadar varlığının en önemli güvencesidir. Ülkemizin mutluluğu ve refahı, milletimizin her ferdinin eşit imkan ve fırsatlardan yararlanması için anlayış birliği içinde gayret gösterilmesinin önemi giderek artmaktadır” dedi.
Cumhuriyetin, hukukun üstünlüğüne dayalı, hak ve özgürlüklerle ilgili sıkıntıların ortadan kalktığı, bireyin hedef alındığı ileri demokrasi olma yolunda çok ciddi mesafeler kaydettiğini ifade eden Çelik, şu ifadelere yer verdi; “İnsani değerlere önem veren, milletin kendi kendini yönettiği, hukukun üstünlüğüne dayalı, demokratik, laik bir yönetim şekli olan Cumhuriyetle birlikte her alanda büyük gelişmeler sağlanarak çağdaş uygarlık düzeyine ulaşma yolunda hızla ilerlenmektedir. İnsanımızın her bakımdan mutlu olduğu, daha güçlü ve müreffeh bir Türkiye hedefine ulaşmak için tarihte olduğu gibi günümüzde de sadakat ve tüm gücümüzle çalışmayı sürdüreceğiz. Ülkemizi, 2023 yılında Cumhuriyetimizin 100. yaşında dünyanın en güçlü ülkesi yapmak için AFAD çalışanları olarak üzerimize düşeni yapacağız. Türk halkı, bugünlere nasıl gelindiğini unutmayacaktır. Şanlı tarihimize, milli benliğimize sahip çıkacak, çağdaş uygarlık hedefine ulaşmada kararlı biçimde yürümeye devam edecektir. Şanlı Bayrağımızın dalgalandığı bu topraklarda yaşamak hepimiz için bir onurdur, gururdur. Bu duygu ve düşüncelerle Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, Cumhuriyetimizin kurulmasında emeği geçen bütün İstiklal kahramanlarımızı sonsuz minnet, şükran ve rahmetle anıyoruz” ifadelerini kullandı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Muş haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Muş ilinden AFAD Sen Genel Başkanı Ayhan Çelik’ten Cumhuriyet Bayramı Mesajı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Ekim 2015 tarihinde saat 19 01’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça AFAD Sen Genel Başkanı Ayhan Çelik’ten Cumhuriyet Bayramı Mesajı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı