KARABÜK HABERLERİ MERKEZ HABERLERİ

AFAD müdürü ve ekipleri depremi yaşadı

DHA
04.06.2018 - 17:42Son Güncelleme :
DHA

Bülent DİKTEPE/KARABÜK,(DHA) – AFAD Başkanlığı'nın Deprem Simülasyon TIR'ı Karabük’te vatandaşlara yönelik deprem eğitimi verirken, AFAD İl Müdürü Gazanfer Erbay ile ekipleri de 7.4 şiddetindeki depremi yaşadı.

Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) tarafından geliştirilen Deprem Simülasyon TIR’ı Karabük’e geldi. Kent Meydanına konuşlandırılan Deprem Simülasyon TIR’ında vatandaşlar deprem anını yaşayıp, deprem anında yapılması gerekenleri öğrendi. AFAD İl Müdürü Gazanfer Erbay ile ekipleri de 7.4 şiddetinde bir depremi yaşarken oldukça soğukkanlı oldukları gözlemlendi. Deprem uzmanı Nuray Kaya ile karşılıklı olarak bilgilerini paylaştılar.

Erbay, Türkiye’ye en çok zarar veren afetlerin başında depremlerin geldiğini belirterek, "Afetler olmadan önce biz ne kadar fazla hazırlanırsak, afetlere karşı bilinçlenirsek oluşacak bir afette o kadar zarar görürüz. Zaten hiçbir tehlike zarar vermeden afet haline dönüşmez. Afetlerden kurtulmanın yolu zarar görmemektir. Zarar görmemenin başlıca amaçlarından bir tanesi de bilinçlenmektir. Bizde bu amaçla Karabüklü vatandaşlarımızı bilinçlendirmeye eğitmeye çalışıyoruz. Deprem anında neler yapabiliriz, davranış şekillerini anlatmaya çalışacağız. Eğitimimiz sürekli devam edecek."

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Merkez haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Merkez haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde AFAD müdürü ve ekipleri depremi yaşadı haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı