NEVŞEHİR HABERLERİ

AFAD Arama Ve Kurtarma Aracı Vali Ceylan’a Tanıtıldı

IHA
20.10.2015 - 14:07Son Güncelleme :

AFAD ARAMA VE KURTARMA ARACI VALİ CEYLAN'A TANITILDI

IHA

Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığınca 81 ile yönelik olarak, İl Afet Müdürlüklerinin müdahale kapasitelerini geliştirmek amacıyla Devlet Malzeme Ofisi Genel Müdürlüğü tarafından gönderilen Mercedes Sprinter Marka Orta tonajlı Arama ve Kurtarma Aracı Nevşehir´e geldi.
Nevşehir Afet ve Acil Durum Müdürlüğünce teslim alınan araç Vali Mehmet Ceylan´a tanıtıldı.
Araç hakkında Vali Ceylan´a bilgi veren Afet ve Acil Durum Müdürü Ömer Kaman, “Araç üst yapısı, Karesörü, raylı sistemleri yapılmış vaziyette ve arama/ kurtarma faaliyeti gerektirecek herhangi bir olaya müdahalede ihtiyaç duyulabilecek malzeme ve ekipmanları araç üzerine monteli olarak alınmış ve göreve hazır halde bulunmaktadır” dedi.
Nevşehir Valisi Mehmet Ceylan ise Nevşehir için önemli bir araç olduğunu belirterek, “İnşallah olmaz ama bir afet durumunda en hızlı ve en etkin şekilde hizmet verebilmek amacıyla arkadaşlarımız bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da hizmet vermeye devam edecek.” diye konuştu.
Araç üzerinde 1 adet taşıma askısı, 1 adet spiral kesme makinesi, 1 adet tilki kuyruğu testere, 1 adet 11 kg´lık beton kırıcı, 1 adet destek hava yastığı seti, 1 adet plastik destek takoz seti, 1 adet çok amaçlı sedye, 1 adet 10 kw jeneratör, 2 kw çanta tipi jeneratör, 1 adet görüntülü canlı arama cihazı, 1 adet 27 kg´lık beton kırıcı, 1 adet hidrolik kesme ayırma seti, 1 adet kombi ayırma seti, 1 adet holigan zorla girme aparatı bulunuyor.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Nevşehir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Nevşehir ilinden AFAD Arama Ve Kurtarma Aracı Vali Ceylan’a Tanıtıldı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 20 Ekim 2015 tarihinde saat 14 07’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça AFAD Arama Ve Kurtarma Aracı Vali Ceylan’a Tanıtıldı haberi güncellenecektir.

NEVŞEHİR İLÇELERİ

NEVŞEHİR NAMAZ VAKİTLERİ

13 Aralık 2017, Çarşamba
 • İmsak
  05:59
 • Guneş
  07:43
 • Öğle
  12:46
 • İkindi
  15:13
 • Akşam
  17:28
 • Yatsı
  19:01
Sayfa Başı