Ege Haberleri

EGE

  Afacanların yaptığına bak

  Ramazan ÇETİN / DENİZLİ, (DHA)
  25.07.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Denizli’de Aktepe ve Karşıyaka mahallelerinin arkasında bulunan Çöp Tepesi bölgesindeki otluk alanda neredeyse her gün yangın çıkıyor. Yangınlar, ormanlık alana sıçramaması için arazöz ve helikopterle söndürülüyor. Orman Bölge Müdürü Mümtaz Kanat, yangınları helikopter görmek isteyen çocukların çıkardığı yönünde duyumlar aldıklarını öne sürdü.

  Denizli Aktepe ve Karşıyaka mahallelerinin arkasında bulunan Çöp Tepesi’ndeki otluk alanda neredeyse her gün yangın çıkıyor. Otluk alanda başlayan yangının ormanlık alana sıçramaması için arasöz ve helikopterle müdahale edilip söndürülüyor.
  Orman Bölge Müdürü Mümtaz Kanat, yangınları helikopter görmek isteyen çocukların çıkardığı yönünde duyumlar aldıklarını öne sürdü, şunları söyledi:
  Aileler sahip çıksın
  “İki mahalle arkasında kalan kısımdaki otluk alanda her gün yangın çıkıyor. Otluk alanda ağaçlar da var, ancak ormanlık alan kadar sık değil. Buraya yakın ormanlık var. Ters bir rüzgarda alevler ormana sıçrarsa, büyük bir alan yanar. Yangın ihbarı alınca hemen helikopterle müdahale ediyoruz. Bölgede yaptığımız araştırmada çocukları yangın çıkarırken görenler olmuş. Çocukların arasındaki konuşmalarda da helikopter görmek için yangın çıkardıkları yönünde duyumlarımız oldu. Bölgedeki aileler çocuklarına sahip çıksın. Şimdi bölgede sürekli devriye gezen ekiplerimiz var.”

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı