« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Af kapıyı çaldı

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Futbol Federasyonu yarınki toplantıda beklenen kararı verecek K.İrlanda maçından sonra af için yeşil ışık yakan Başkan Haluk Ulusoy'un açıklaması sevinç yarattı. Tüm kulüpler genel af bekliyor.

<ı>75. yıl için

Milli Takımın K.İrlanda karşısında elde ettiği farklı galibiyetten sonra kulüplerde af sevinci yaşanıyor. Futbol Federasyonu'nun 75. kuruluş yıldönümü nedeniyle genel affın gündeme gelmesi özellikle F.Bahçe cephesinde olumlu karşılandı ve heyecanlı bekleyiş başladı.

<ı>Hagi ve Alpay

Futbol Federasyonu'nun yarın yapacağı toplantıda geniş kapsamlı af gündemin birinci maddesini oluşturacak. Başkan Haluk Ulusoy ve yönetim kurulu öncelikle Fenerbahçe'nin Türkiye Kupası'na yeniden katılmasını görüşecek. Ayrıca Hagi ve Alpay'ın durumu da belli olacak.

<ı>Barış ve dostluk

Geçtiğimiz yıl oynanan Trabzon maçında sahadan çekilen sarı lacivertliler bir yıl Türkiye Kupası'nden men edilmişti. Milli maç sonrasında açıklama yapan Haluk Ulusoy, ‘‘Biz kavga değil, barış ve dostluk istiyoruz’’ diyerek af için yeşil ışığı yakmıştı.

<ı>Genel af var

Federasyon yönetiminin genel af için yarın yapacağı oylama, tüm kulüpleri ilgilendiriyor. Bir çok kulüp daha önceden verilen cezaların kalkmasını istiyor. Ulusoy, ‘‘Türk futbolunun aşama içinde. Böyle bir ortamda gelişmeye yardımcı olmak için elimizden geleni yapacağız’’ dedi.Bunları da Beğenebilirsiniz