Gündem Haberleri

  Af bayrama yetişir

  Hürriyet Haber
  05.12.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  ANAP Lideri ve Başbakan Yardımcısı Mesut Yılmaz, ekonomik programda revizyona ihtiyaç olmadığını belirterek, ‘‘Yalnız uluslararası kuruluşların bize vaat ettikleri desteğin öne çekilmesinde zaruret var’’ dedi.

  ANAP Genişletilmiş Başkanlık Divanı dün Yılmaz'ın başkanlığında toplandı. Toplantı öncesinde basın mensuplarının para piyasalarındaki dalgalanmalarla ilgili olarak, ‘Ekonomik programda revizyona ihtiyaç var mı?’ sorusu üzerine Yılmaz, revizyona ihtiyaç olmadığını ancak bu konudaki uluslararası işbirliğinin, uluslararası kuruluşların vaat ettikleri desteğin öne çekilmesinde zaruret olduğunu bildirdi.

  Yılmaz, ‘Af konusunda içinize sindiremediğiniz noktalar var. Bunlar nelerdir?’ sorusuna ise ‘‘Bu tasarının herhangi bir düzenlemesiyle ilgili söylemedim onu. Genel olarak af konusunda, bizim daha önceki rezervlerimizi ifade ettim’’ karşılığını verdi. Yılmaz, Meclis'e gelecek olan tasarının çok geniş istisnalar içereceğini belirterek, ‘‘Dolayısıyla, kamuoyu vicdanında çok fazla tepki alacağını sanmıyorum’’ dedi. Yılmaz, başka bir soru üzerine de af kanununun bayrama yetişeceğini ümit ettiğini, kendilerinden yana herhangi bir zorluk olmayacağını bildirdi.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı