ANTALYA HABERLERİ

Aesob İle Girişimcilik İşbirliği

IHA
20.08.2015 - 10:42Son Güncelleme :

MAKÜ BUCAK HİKMET TULUNAY MESLEK YÜKSEK OKULU HALKLA İLİŞKİLER BÖLÜM BAŞKANI KAHRAMAN KÖKTÜRK (SAĞDA), AESOB BAŞKANI ABDULLAH SEVİMÇOK'U ZİYARET ETTİ

IHA

Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) Bucak Hikmet Tolunay Meslek Yüksekokulu Halkla İlişkiler Bölüm Başkanı Kahraman Köktürk, Antalya Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (AESOB) Başkanı Abdullah Sevimçok’u ziyaret etti.
AESOB’u ziyaret eden MAKÜ Bucak Hikmet Tolunay Meslek Yüksekokulu Halkla İlişkiler Bölüm Başkanı Öğretim Görevlisi Kahraman Köktürk, Başkanı Abdullah Sevimçok’u üniversite öğrencileri ile yapılacak olan konferansa davet etti. Üniversitelerdeki girişimcilik derslerinde pek çok konuda teorik olarak bilgi verildiğini ve öğrencilerin hayatlarını girişimci ruhu ile kazanan büyüklerden her zaman için hayat dersi almalarında büyük fayda gördüğünü ifade eden Köktürk, bunu sağlayabilmek adına Başkan Sevimçok’u üniversitelerine davet ettiklerini belirtti. Köktürk, “Esnaf Odaları Birliği, öğrenciliğimiz yıllarından beri içinde büyüdüğümüz esnaf büyüklerimizin birliği ve öğrencilik yıllarımızdan itibaren hatıralarımızda da önemli bir yer tutuyor. Üniversitemizin Girişimcilik dersleri mevcut ancak üniversitelerde girişimcilik dersinde biz teori olarak bilgileri veriyoruz ama hayatlarını girişimci ruhu ile kazanan büyüklerinden hayat dersleri almaları onlara mesleki anlamda büyük kazanım sağlayacaktır. Hayatını ticaret ile uğraşarak geçiren insanların cümleleri kitabi bilgilerin uygulamasıdır” dedi.
Öğrencileri hayata dair tecrübelerini aktarmaktan mutluluk duyacağını belirten AESOB Başkanı Abdullah Sevimçok ise “Bugün okul hayatında eğitim öğretimlerini devam ettiren genç kardeşlerimiz yarın kendi işyerlerini açarak ticarete atılabilir. Bu noktada tecrübelerimizi kendilerine aktarmaktan mutluluk duyarız. Elbette okula ziyarete gidip genç arkadaşlarla buluşmak isteriz. Bunun haricinde bende kendilerini Antalya esnafları adına güzel kentimize davet ediyorum. Öğrenciler gelip Antalya’da Tophane Çay bahçesinde çayımızı içebilir ve bizde kendilerine öğrencilik anılarının güzel bir hatırası olan simit ikramında bulunabiliriz. Ardından Kaleiçi ve Kalekapısı esnaflarını ziyaret edebilirler. Türkiye’nin dört bir yanından gelen gençlerin Kaleiçi gibi Kalekapısı gibi Cumhuriyet Meydanı gibi alanları gezmesi o gün bazı ihtiyaçlarını esnafımızdan karşılamaları da anlattıklarımızın eyleme dökülebilmesi adına çok güzel olacaktır” diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Antalya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Antalya ilinden Aesob İle Girişimcilik İşbirliği hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 20 Ağustos 2015 tarihinde saat 10 42’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Aesob İle Girişimcilik İşbirliği haberi güncellenecektir.

ANTALYA NAMAZ VAKİTLERİ

20 Nisan 2018, Cuma
 • İmsak
  04:44
 • Guneş
  06:10
 • Öğle
  13:02
 • İkindi
  16:43
 • Akşam
  19:43
 • Yatsı
  21:03
Sayfa Başı