ANTALYA HABERLERİ

Aedaş’tan Scada Teknolojik Altyapı Projesi İçin Gece Kesintileri

IHA
03.08.2015 - 12:02Son Güncelleme :

YEREL HABERLER ANTALYA

IHA

Akdeniz Elektrik Dağıtım A.Ş(AEDAŞ) elektrik dağıtım şebekesindeki, kesinti sayısını ve süresini azaltmak için, orta gerilim şebekesini uzaktan izleme ve kontrol sistemi teknolojik altyapı projesi(SCADA) projenin en kısa sürede bitirilmesi için aşırı sıcak ve nem koşullarına rağmen çalışmalarını gece gündüz yoğun şekilde sürdürüyor.
AEDAŞ’tan konuyla ilgili yapılan yazılı açıklamaya göre,”Şirketimiz, elektrik dağıtım şebekemizdeki, kesinti sayısını ve süresini azaltmak için, orta gerilim şebekesini uzaktan izleme ve kontrol sistemi teknolojik altyapı projesine(SCADA) Mart 2015 döneminde başlamış olup, projenin en kısa sürede bitirilmesi için aşırı sıcak ve nem koşullarına rağmen çalışmalarını gece gündüz yoğun şekilde sürdürmektedir. Söz konusu projenin gerçekleştirilebilmesi için, şebekemizde bulunan ve müşterilerimize enerji temini sağlayan dağıtım trafolarımıza enerji beslemesi yapan “dağıtım merkezleri”nin SCADA’ya uyumlu hale getirilebilmesi için, müşterilerimize basın ve yayın yoluyla en az 48 saat önceden bildirilen enerji kesintileri yapılmak zorunda kalınılmaktadır. Haziran ve Temmuz aylarında, SCADA projesi çalışmaları için, özellikle Muratpaşa merkez ilçesi olmak üzere Kepez ve Konyaaltı ilçelerinin bir bölümünde yapılan elektrik kesintileri, Ramazan ayında müşterimizin kesintilerden en az etkileneceğini düşündüğümüz Sahur vakti sonrasındaki 04:00 ile 08:00 saatleri arasında gerçekleştirilmiştir. Ramazan Bayramı sonrasındaki süreçte de, SCADA altyapı adaptasyon çalışmaları, elektrik tüketiminin daha az olduğu gece saatlerinde sürmektedir. Uzun kesintilerimiz her spesifik bölge için sadece bir kereye mahsus yapılmakta olup, gerekli test ve devreye alma çalışmaları için de ilerleyen süreçte 1-2 saatlik en fazla 1 kez daha kesinti yapılabilecektir. Proje bitiminde özellikle daha çok müşteriye enerji temini sağlayan orta gerilim şebekesindeki kesintileri anında görmek, uzaktan manevra yapmak ve ekipleri en kısa sürede arıza noktasına sevkini gerçekleştirmek suretiyle kesinti süresi ve kesinti sayısında ciddi bir iyileşme sağlanması amacıyla gerçekleştirilen projemizde, zaman zaman yapmak mecburiyetinde kaldığımız bildirimli elektrik kesintileri için müşterilerimizin sabır ve anlayış göstermesini temenni ediyoruz” açıklamlarına yer verildi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Antalya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Antalya ilinden Aedaş’tan Scada Teknolojik Altyapı Projesi İçin Gece Kesintileri hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 03 Ağustos 2015 tarihinde saat 12 02’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Aedaş’tan Scada Teknolojik Altyapı Projesi İçin Gece Kesintileri haberi güncellenecektir.

ANTALYA NAMAZ VAKİTLERİ

11 Aralık 2017, Pazartesi
 • İmsak
  06:11
 • Guneş
  07:53
 • Öğle
  13:01
 • İkindi
  15:33
 • Akşam
  17:49
 • Yatsı
  19:19
Sayfa Başı