AYDIN HABERLERİ

ADÜ, Uluslararası Alanya Yemek Yarışması’na Damgasını Vurdu

IHA
29.10.2015 - 10:28Son Güncelleme :

ADÜ AŞÇILIK YARIŞMASINA DAMGASINI VURDU

IHA

Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ), Uluslararası Alanya Yemek Yarışması’na damgasını vurdu.
Antalya’da 23-25 Ekim 2015 tarihleri arasında bu yıl beşincisi gerçekleştirilen Uluslararası Alanya Yemek Yarışması’nda Adnan Menderes Üniversitesi Söke Meslek Yüksek Okulu Aşçılık Takımı, üç kategoride klasman birincisi olarak ‘Altın Kupa’ kazandı. ADÜ takımı ayrıca 2 altın, 2 gümüş ve 4 bronz madalya kazanarak yarışmada büyük bir başarıya da imza attı.
ADÜ Söke Meslek Yüksek Okulu Aşçılık Takımı öğrencilerinden Ecem Cengiz, ‘Modern Türk Mutfağı’ kategorisinde altın madalya ve klasman birinciliği kupası, Batuhan Özkök ‘Kuzu Yemeği’ kategorisinde altın madalya ve klasman birinciliği kupası, Ali Çelik ‘Makarna’ kategorisinde gümüş madalya ve klasman birinciliği kupası, Mert Berk ‘Apak Tatlı’ kategorisinde gümüş madalya, Özgür Diril ‘Balık Yemeği’ kategorisinde bronz madalya, Serhan Moral ‘Kuzu Yemeği’ kategorisinde bronz madalya, Erdem Taşkır ‘Yöresel Tencere Yemeği’ kategorisinde bronz madalya, Mert Berk Apak ‘Kuzu Yemeği’ kategorisinde bronz madalya kazandı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Aydın haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Aydın ilinden ADÜ, Uluslararası Alanya Yemek Yarışması’na Damgasını Vurdu hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Ekim 2015 tarihinde saat 10 28’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça ADÜ, Uluslararası Alanya Yemek Yarışması’na Damgasını Vurdu haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı