AYDIN HABERLERİ

Adsyb’den İnekleri Ve Üreticileri Sevindiren Proje

IHA
09.10.2015 - 09:19Son Güncelleme : 09.10.2015 - 09:20

ADSYB'NİN BU PROJESİ İNEKLERİ VE ÜRETİCİLERİ SEVİNDİRDİ

IHA

Aydın İli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği tarafından hazırlanan bir proje hem sığırları hem yetiştiricileri sevindirirken hem de unutulmaya yüz tutmuş olan nalbantlık mesleğini yeniden cazip hale getiriyor. Proje kapsamında hayvan sağlığını önemli derecede etkileyen ayak ve tırnak bakımları bundan sonra eğitim görmüş uzmanlar tarafından yapılacak. Bunun yanında nalbantlar da artık sadece nal çakarak değil sığırların ayak ve tırnak bakımlarını yaparak da mesleklerini icra edecek.
Aydın İli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği’nin (ADSYB), Güney Ege Kalkınma Ajansı’na (GEKA) 2015 yılı Teknik Destek programı Temmuz - Ağustos dönemi kapsamında başvurmuş olduğu “Sığırlarda Ayak ve Tırnak Bakımı Eğitimi” adlı eğitim projesi hibe almaya hak kazandı.
Hibe destek almaya hak kazanan “Sığırlarda Ayak ve Tırnak Bakımı Eğitimi” projesinin sözleşmesini GEKA Aydın Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü Armağan Aydın ile imzalayan ADSYB Başkanı Mehmet Sedat Güngör, bu proje ile Aydın’daki yaklaşık 326 bin sığırın periyodik ayak ve tırnak bakımının daha bilinçli olarak gerçekleştirileceğini söyledi.
Tüm canlılarda yaşam biçimi ve verimlilik esasının aslında birbirine benzediğini bu nedenle hayvanlarda da kişisel bakımın büyük önem arz ettiğini belirten Aydın İli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı Mehmet Sedat Güngör, “Eğitim projemiz Aydın başta olmak üzere tüm Ege bölgesi hayvancılığına katkı sağlayacak” dedi.
Sığırlarda Ayak ve Tırnak problemlerinin önemine değinen Başkan Güngör, ADSYB personelinin bu konuda alacağı eğitim ile birlik olarak yetiştiricilere daha iyi hizmet vereceklerini vurguladı. Sığırlardaki ayak ve tırnak problemlerine gereken önemin verilmesi ile süt verim kayıplarının engellenerek hayvancılık sektörüne önemli katkılar yapılmış olacağının altını çizen ADSYB Başkanı Mehmet Sedat Güngör, “ADSYB olarak yetiştiricilerimiz ve hayvancılık sektörü için sektördeki gelişmeleri takip etmeye ve yeni projeler üretmeye devam edeceğiz” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Aydın haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Aydın ilinden Adsyb’den İnekleri Ve Üreticileri Sevindiren Proje hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 09 Ekim 2015 tarihinde saat 09 19’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Adsyb’den İnekleri Ve Üreticileri Sevindiren Proje haberi güncellenecektir.

  AYDIN NAMAZ VAKİTLERİ
  20 Eylül 2017, Çarşamba
  • İmsak
   05:10
  • Guneş
   06:47
  • Öğle
   13:13
  • İkindi
   16:40
  • Akşam
   19:18
  • Yatsı
   20:42
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı