Teknoloji Haberleri

TEKNOLOJİ

  ADSL abone sayısı 6,5 milyonu geçti

  A.A.
  24 Mayıs 2010 - 11:47Son Güncelleme : 24 Mayıs 2010 - 07:12

  Türk Telekom'un ADSL'de 6 milyon 500 bin kullanıcı sayısına eriştiği belirtilerek, Türkiye'nin dünyada ADSL penetrasyonu en hızlı artan 2 ülke konumunda olduğu bildirildi.

  Türk Telekom Pazarlama ve İletişim Başkanı Erem Demircan, bir etkinliğe katılmak üzere geldiği Adana'da, yaptığı açıklamada, sabit hat ve GSM'den geniş bant internete kadar bütünleşmiş telekomünikasyon hizmetleri sunduklarını söyledi.

  Demircan, 2005'de sabit hat operasyonları haricinde Avea'nın yüzde 40'lık hissesine sahipken bugün 8 şirketten oluşan Türkiye'nin öncü iletişim ve yakınsama teknolojileri grubu haline dönüştüklerini ifade etti.

  Demircan, Türk Telekom olarak 31 Mart 2010 itibariyle 16 milyon 400 bin sabit hat, 11 milyon 700 bin GSM abonelerinin bulunduğunu, ADSL abone sayılarının da 6 milyon 500 bine ulaştığını bildirdi.

  Dünyada 2005-2009 yılları arasında ADSL penetrasyonunu en hızlı artıran 2. ülke olduklarını vurgulayan Demircan, “Hedefimiz dünya birinciliği. Önümüzdeki yıllarda yapacağımız çalışmalarla halen birinci olan Rusya'yı geçeceğimize inanıyorum” dedi.

  YASAL OLMAYAN ADSL PAYLAŞIMI

  Demircan, ADSL'ye ulaşımı daha kolay hale getireceklerini de ifade ederek, şöyle konuştu: “Yasal olmayan ADSL paylaşımını doğru bulmuyoruz. Bu durumdan rahatsızlık duyan bazı abonelerimizde olduğu gibi bizi de memnun etmiyor. Yeni dönemde kaçak kullanım oranını da önleyerek, ADSL'ye ulaşımı daha kolay getireceğimiz birtakım kampanyalarımız olacak.”

  Erem Demircan, sosyal sorumluluk projeleri kapsamında bugüne kadar bine yakın Türk Telekom İnternet Evi açtıklarını, buralarda 19 bin bilgisayarda vatandaşa ücretsiz internet hizmeti verdiklerini sözlerine ekledi.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı