ESKİŞEHİR HABERLERİ

“Adsız Dünya Çocukları” Fotoğraf Sergisi Kapanış Toplantısı

IHA
27.02.2015 - 13:30Son Güncelleme :

GAZETECİ BARKAN TİGİN TARAFINDAN DÜNYANIN ÇEŞİTLİ ÜLKELERİNDE ÇEKİLEN FOTOĞRAFLARDAN OLUŞAN “ADSIZ DÜNYA ÇOCUKLARINA” ADLI FOTOĞRAF SERGİSİNİN KAPANIŞI NEDENİYLE BASIN TOPLANTISI DÜZENLENDİ.

IHA

Gazeteci Barkan Tigin tarafından dünyanın çeşitli ülkelerinde çekilen fotoğraflardan oluşan “Adsız Dünya Çocuklarına” adlı fotoğraf sergisinin kapanışı nedeniyle basın toplantısı düzenlendi.
Atila Özer Karikatürlü Ev’de yapılan toplantıda konuşan ve fotoğraflar hakkında bilgi veren gazeteci Tigin, 1987 yılından yola çıkarak savaş bölgelerinde yaptığı haber ve röportajlardan, savaşın çocukların üzerindeki etkisini anlatmak için proje oluşturduğundan bahsetti. Tigin, “1987 yılından yola çıkarak özellikle savaş bölgelerindeki yaptığım tüm haberlerden röportajlardan savaşın çocuklar üzerindeki etkisini anlatmak için proje oluşturdum. 2 yıl önce İstanbul’dan Eskişehir’e yerleşmeye karar verdim. Çok ülke gezdim, ancak sadece Eskişehir’de huzur buldum. Bundan sonra da yapacağım tüm projelerin adresi Eskişehir olacaktır. Eskişehir aydın insanların yaşadığı şehir. Bundan sonraki hedefim Eskişehir’den yola çıkarak önce Türkiye’yi sonra Avrupa’nın birçok ülkesini gezecektir. Hedefimi başaracağıma inanıyorum” dedi.
Eskişehir Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç ise, savaşlarda en çok kadın ve çocukların mağduriyet yaşadığını dile getirdi. Ataç,”Herhalde yıllar da geçse bu savaşı dünyadaki silah terörü bitmedikçe bu savaşlar da sona ermeyecek. Daha bu konuda çok acılar çekeceğimiz ortada. Dileğim, insanoğlu akıllansın, savaşlara son versin. Tüm dünyada barış hakim olsun” diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Eskişehir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Eskişehir ilinden “Adsız Dünya Çocukları” Fotoğraf Sergisi Kapanış Toplantısı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Şubat 2015 tarihinde saat 13 30’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça “Adsız Dünya Çocukları” Fotoğraf Sergisi Kapanış Toplantısı haberi güncellenecektir.

  ESKİŞEHİR NAMAZ VAKİTLERİ
  19 Kasım 2017, Pazar
  • İmsak
   05:57
  • Guneş
   07:40
  • Öğle
   12:54
  • İkindi
   15:30
  • Akşam
   17:48
  • Yatsı
   19:19
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı