Gündem Haberleri

  Adrenalin tutkunu Türk cerrah Mehmet Susam Alpler'de öldü

  Tolga ÖZBEK - İstanbul (DHA)
  14.09.2015 - 11:04 | Son Güncelleme:

  41 yaşındaki Kalp Cerrahı Mehmet Susam Fransa Alplerinde yaptığı son atlayış esnasında çakılarak hayatını kaybetti. Wingsuit olarak adlandırılan ve özel kıyafetle gerçekleştirilen süzülme atlayışı yapan Mehmet Susam 20 yıldır paraşüt atlayışları gerçekleştiriyordu.

  ATLAYIŞ YAPMAK İÇİN FRANSA'YA GİTTİ

  41 yaşındaki doktor Mehmet Susam'ın hafta sonu atlayış yapmak üzere Fransa'ya gittiği ve kazanın bu sabah meydana geldiği öğrenildi. Fransız Alp'lerinin zirvesinden atlayan Susam'ın serbest düşüş sonrasında sola dönerek kayalara çarptığı bildirildi. Bölgeye arama-kurtarma ve sağlık ekipleri yönlendirilirken Mehmet Susam'ın çarpmayla birlikte hayatını kaybettiği ortaya çıktı.

  Adrenalin tutkunu Türk cerrah Mehmet Susam Alplerde öldü

  Olayla ilgili olarak Fransız havacılık yetkilileri soruşturma başlattı.  KASKINDAKİ GÖRÜNTÜLER SAVCILIK EL KOYDU

  Adrenalin tutkunu Türk cerrah Mehmet Susam Alplerde öldü

  Kaskında kamera taşıyan Mehmet Susam'ın çektiği görüntülere savcılık tarafından el konuldu. Son 4 yıldır wingsuit olarak adlandırılan zirveden atlayıp üzerindeki özel kıyafet ile ortalama 2-3 dakika havada süzülen Susam, daha sonra paraşütünü açarak iniyordu.

  KOKPİT'E ANLATMIŞTI

  Susam, Kokpit Havacılık Programına verdiği röportajda wingsuit atlayışını söyle anlatmıştı: "Son dört yıldır yaptığım wingsuit ve mesleğim paralel şeyler. İkisinde de adrenalin yüksek miktarda. İkisinin de yanında stres ve yüksek başarı-mutluluk bir arada. İkisinde de yüksek konsantrasyon gerekiyor. Konsantrasyondaki ufacık bir kayıp ikisinde de ölümle sonuçlanıyor"

  CENAZESİ GETİRİLECEK

  Mehmet Susam'ın cenazesinin otopsi işlemlerinin tamamlanmasının ardından önümüzdeki günlerde Türkiye'ye getirilmesi bekleniyor.

  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı