ANTALYA HABERLERİ

Adrasan Göletinde Gövde Dolgu Çalışması Devam Ediyor

IHA
24.08.2015 - 09:55Son Güncelleme :

DEVLET SU İŞLERİ (DSİ) 13. BÖLGE MÜDÜRÜ TURKAY ÖZGÜR, KUMLUCA ADRASAN GÖLETİ İNŞAATINDA İNCELEMELERDE BULUNDU

IHA

Antalya’nın Kumluca ilçesi Adrasan Göletinde gövde dolgu çalışması devam ediyor.
Kumluca Adrasan Göletinde devam eden çalışmaları yerinde inceleyen Devlet Su İşleri (DSİ) 13. Bölge Müdürü Turkay Özgür, çalışmaların sorunsuz bir şekilde devam ettiğini söyledi.
Özgür, “Adrasan Göleti tamamlandığında net 5 bin 400 dekar tarım alanını borulu sistemle modern bir şekilde sulanacak. Kumluca Adrasan Göletin’de, gövde sıyırma kazıları, kondüvi imalatı, memba batardosu, Gövdenin oturacağı kısımda kontak ve konsolidasyon enjeksiyonu, plint eksenindeki ankraj demirleri ve ön batardo imalatı bitirilmiştir.
Göletimizde Gövde de Kaya dolgu ile plint eksenindeki plint beton imalatları devam etmektedir” dedi.
Devlet Su İşleri Bölge Müdürlüğü olarak suyun petrol gibi bir paylaşım potası içine alındığı belirten Özgür, “21. yüzyılda çalışmalarımızı daha dikkatli yaparak Su kaynaklarını yerli yerinde kullanma, depolama ve gelecek neslimize daha güzel bir ülke bırakmak için devasa büyüklükte su yapıları yapmakta ülkemizin ve vatandaşımızın istifadesine sunmaktayız” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Antalya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Antalya ilinden Adrasan Göletinde Gövde Dolgu Çalışması Devam Ediyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 24 Ağustos 2015 tarihinde saat 09 55’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Adrasan Göletinde Gövde Dolgu Çalışması Devam Ediyor haberi güncellenecektir.

ANTALYA NAMAZ VAKİTLERİ

11 Mart 2018, Pazar
 • İmsak
  05:49
 • Guneş
  07:08
 • Öğle
  13:13
 • İkindi
  16:31
 • Akşam
  19:07
 • Yatsı
  20:21
Sayfa Başı